Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Miért tüsszög és vakarózik a...

Miért tüsszög és vakarózik a nimfa papagájom?

Figyelt kérdés

Nimfa papagájom mostanság sokat tüsszög és vakarózik, lehetséges hogy a por miatt?

A szobában nincsen hideg, se huzat, nem gondolom hogy megfázott volna.


2019. nov. 27. 07:41
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem vedlik vagy vedlett mostanában? Hol vakarózik? Párja van?
2019. nov. 27. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De, vedlik, a feje környékén és a nyakán szokott, és nincs párja
2019. nov. 27. 13:55
 3/8 anonim ***** válasza:
Először vidd el madarakhoz értő állatorvoshoz, élősködő is lehet, ne tippelgess. Ha beteg, megmondják, mit csinálj, ha nem beteg, hozz mellé társat.
2019. nov. 27. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

#1 vagyok.

Nem élősködő. Tollat vált, nő az új toll, ami még tokos és viszket neki. Normál esetben ezt a párjuk megoldja, most neked kéne kérdező. Simogatni, vakargatni kell az adott részt, hogy a tokok eltűnjenek. Alkalmazható még langyos vízben zuhanyoztatás, fürdetés is, az is segít.

2019. nov. 27. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az értelmes válaszokat!
2019. nov. 27. 17:51
 6/8 anonim ***** válasza:
Megint #1 vagyok. Bocsi, lemaradt, hogy attól tüsszög, mert a tokok szétporladnak és irritálják az orrát.
2019. nov. 27. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Jaj, de jó, hogy valaki így tud távdiagnosztizálni úgy, hogy nem is látta a madarat...


Kérdező, fotózd/videózd le a madarat, töltsd fel valahova és linkeld be, én így látatlanban nem szeretek ilyenben ennyire határozott véleményt mondani, mint a másik válaszoló.


Attól, hogy tollváltó időszak van, még más is okozhatja a problémát, atka, eledel...

2019. nov. 27. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Kedves #7!

Én kérek elnézést, hogy kapásból azt kérdeztem, hogy vedlik-e, mert az okoz ilyen tüneteket. Tudom, már vitáztunk, te vagy a "tenyésztő"...hát persze... Még azzal sem vagy tisztában, hogy az élősködő nem okoz tüsszögést...

2019. nov. 27. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!