Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Milyen papagáj tartás ideális...

Milyen papagáj tartás ideális kinti röpdében?

Figyelt kérdés

KB 2x3-3x4 m-es röpdét szeretnék, amibe olyan madarakat szeretnék tartani, amelyek békésen megélnek csoportban, tartású nem túl bonyolult, odafigyeléssel teleltethető kint is, és azért mutatósak.

Barát vagy kis sándor papagáj rá gondoltam.

A kis sándor valóban annyira ricsajos? Nyilván tudom, hogy papagáj, tehát nem csöndes, de valóban annyira durva a hangja?

Gondoltam még nimfára is, meg hullámosra, de az utóbbi nem tudom mennyire bírja a telet....



2019. dec. 7. 22:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
21%
Egyik sem bírja a telet kint. Az állatkertben sincsenek kint télen. Amelyiket kint latod annak is van fűtött belsője ahova bemennek ha fáznak. Te egy díszt akarsz a kertben amivel nem nagyon kell foglalkozni. A papagáj nem erre való. De a többi állat sem. Csinálj madaretetőt és tegyel bele eleséget. Úgy lesznek madaraid akikkel nem kell foglalkoznod túl sokat.
2019. dec. 7. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
21%
Igen mind ricsajos!
2019. dec. 7. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
0%
Inkább tarts pávát, annak nincs gondja a téllel.
2019. dec. 8. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Ööö... Hol írtam olyat, hogy nem akarok vele foglalkozni, meg csak dísznek kell? Az odafigyeléssel azt jelenti, hogy van fedett, plusz fokos helyük.... De köszi hogy felvilágosítasz, hogy mire való vagy nem való egy állat...

A kérdés arra irányult melyik az a faj, amelyik a tapasztalatok alapján egyszerűen tartható, és csoportban is békésen megél.

Nyilván nem azért akarok igénytelenebb madarat, mert nem akarok vele foglalkozni, hanem azért, mert kezdő madártartó lévén nem szeretnék nagyon "komoly" madarakkal kezdeni. Ezt vagy fel fogja valaki és segítőkész, vagy nem... De nyilván az utóbbi sem úgy jött ki az anyjából, hogy egy ara ült a vállán...

Utolsó pedig... Igen... A páva az nagyon csöndes ám...

Egyébként nem baj, hogy hangosak, egyszerűen az érdekelt annyival hangosabbak-e valóban a kissándorok, mint más papagájok (gondoltam van itt olyan is, akinek volt már többféle madara és szívesen megiszt tapasztalatokat)....

2019. dec. 8. 00:36
 5/14 anonim ***** válasza:
21%
A hullámos való kezdőknek de egyik sem bírja a telet. Évekig dolgoztam madarakkal. Papagájokkal is. Még egyszer leírom. Hangosak! És azzal is szánolj hogy kinti röpdénél elviheti őket a nyest. Nagyon ügyes állatok, bárhova bejunak. Az kevéske lesz hogy csak plusz fokos a belső. De úgy láton neked magyarázhat a hozzáertő. 0 tapasztalattal mész a saját fejed után és csak abból fogsz tanulni ha már hullani fognak.
2019. dec. 8. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
21%
Ha te sem úgy jöttel ki az anyádból hogy sta ült a válladon akkor miért nem.mész elfél é re önkéntesnek papagájok mellé. Sokat tanulhatnál.Mellette meg nem itt kérdezősködnék hanem elolvasnám a létező összes szakirodalmat(nem a wikipédiát!!!) és utána gondolkoznék papagájtartáson.
2019. dec. 8. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Úristen de rosszindulatúak vagytok....

Nah kösz a semmit, ment a kéz....

2019. dec. 8. 07:51
 8/14 A kérdező kommentje:

Mert mind önkéntesként kezdtétek, mi?

Meg elviszi a nyest... Oké... És? Akkor most ezt arra írtad, hogy ne tartsák vagy esetleg mint madáttartás egyetemes istenének van rá megoldás? Mert gondolom azért más is tart madarat....

Nem értem mit kell itt sznoboskodni, ti nyilván sosem voltatok kezdők valamiben....

Egyébként mindenhol az tírják, hogy át lehet őket teleltetni így és így.... Gondoltam esetleg kapok valami konkrétat is.... Dehát sznobok válaszolnak csak...

Segíteni az fáj.... Jah és a ne tarts madarat az nem segítség....

2019. dec. 8. 08:00
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Volt kis sándorom lakásban is, tűrhető a hangjuk. Inkább az a gond, hogy ha nem is folyamatosan, de sokat dumálnak, ami egy csapat esetében egész napos ricsajnak hangzik. Ellenben jól viseli a telet, fűthető ülőrúddal és éjszakára mondjuk +10 fokra fűthető benti hellyel teljesen jól ellesznek. Fontos, hogy széloldalról legyen takarás a volieren.

Barát papagájom nem volt, de találkoztam nagyobb csapattal tenyésztőnél, csöndesnek nem mondanám, de mérsékeltebbek mint a sanyik. Ők is kb olyan körülményeket igényelnek hőmérséklet ügyileg.

Egyébként a kis sándorok eredeti élőhelyükön élnek a hóhatár fölött is. Barát populációk pedig elvadulva élnek kb bárhol a világon. Itthon is van...

Az fontos, hogy a kinti létét ne télen kezdjék, hogy fokozatosan szokhassanak hozzá a hideghez. És zimankóban emelni kell az olajos magvak arányát az étkezésükben. De én egyértelműen e két fajt javasolnám kintre egy kezdőnek.

2019. dec. 8. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
21%
Én nem vagyok a madarat tatsunk bezárva pár méteres helyen híve. Tudod van szárnyuk amit használni szeretnének. Attól, hogy a természetben megél hidegben egy volierben szánalmasan gubbasztva nem fog. Valahogy kétlem a fűthető ülőrudat meg 10 fok feletti belsőt egy kezdőtől.
2019. dec. 8. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!