Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Papagáj tartók/ismerők segítség?

Papagáj tartók/ismerők segítség?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

December elsején kaptam kettő papagájt,előtte még nem volt papagájom.

Egy kalitkában vannak rengeteg hellyel.

Az első pár napban még nem mertem de utána kiengedtem őket.

Minden rendben volt napokon keresztül aztán kedd délután az egyik berepült/esett a szekrény mögé.

Nagyon bepánikoltam és arrébb húztam a szekrényt.

Azthittem rosszul leszek.

Sikerült vissza tennem de azóta is fél.

Persze,megértem,mikor közelebb megyek remeg és ijedt tekintete van ezért próbálok a lehető legtávolabb lenni hogy megnyugodjon..

A másik ugyanúgy szelíd,és védi a másikat mikor egy picit tovább maradok közel.

Aggódom hogy megsérült.

De nem tudom hogy azt hogy lehetne megnézni.

A szárnyát féltem nagyon hogy azzal lehet történt valami de ezt a ketrecben nem látom.

Jó ötlet kiengedni őket és úgy megnézni?

Nem vérzett neki semmi az incidenskor.



2019. dec. 12. 20:33
 1/9 anonim ***** válasza:
74%
Alap, ha állatot vállasz, rendesen utána olvasol! 1 hétig ajánlott bent tartani, amíg felméri a terepet. Baleset, ütközés utána is történhet, de kevesebb eséllyel. Ha a másikkal jóban van (egy párt alkotnak), engedd ki nyugodtan. Nem kell parázni, sokat kibírnak, előfordul az ilyen. Viszont, ha tudsz tegyél azért, hogy ez legközelebb ne történhessen meg. Hogy szelíd legyen, a bizalmát kell elérned. Sok idő és türelem, de a párja ebben a segítségedre lesz.
2019. dec. 12. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Baleset bármikor történhet, olyanokkal is, akik már ismerik a környezetüket, és természetes az is, hogy most még parázik, friss az élmény. Legyél velük türelmes. Ha nem csíp, meg tudod fogni, megnézheted, de ha még nem volt madarad, akkor nem biztos, hogy tudod, hogyan, hol, mit nézz. Az is jó módszer, ha kiengeded őket, és figyeled a mozgását. Ha nagyon kótyagos, inkább nézesd meg állatorvossal, de általában nem szokott az ijedtségnél nagyobb gond lenni.

Ha tudod, a bútorokat húzd közelebb a falhoz, tegyél a tetejükre valamit, ami elfedi a bútor és fal közötti rést, egy kartonlap, fa lemez például, ezt oldalról is megteheted akár.

A madaraknak meg kedveskedhetsz egy kis fürtös kölessel, azt szeretik.

2019. dec. 12. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
50%

Első két hétben szerintem egyáltalán nem kéne szó legyen kiengedésről. Meg kell szokja a helyet, téged.

Megnzni egy madárszakértő állatorvos tudja.

A madarak sok türelmet igényelnek. Nem szeretik, ha simogatják őket, ha akaratuk ellenére nyomulnak rájuk.

Ne engedd ki idén szerintem.

Enni mit kapnak?

Legyen szemmagasság fölött, kevésbé zajos, forgalmas helyen. Ha alacsonyan van, folyamatosan stresszben érzi magát, a madarak nem tartózkodnak alacsonyan, csak nagyon ritkán.

Szóval mivel eteted őket?

2019. dec. 12. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Tenyésztétől vettük őket,ők kölest ajánlottak/gyümölcsöt néha.A kölesbe ők tették vitamint.Köszönöm a válaszokat!
2019. dec. 13. 10:00
 5/9 anonim ***** válasza:

Elég sok gyümölcsöt és zöldséget ehetnek, bár ezt nem mindenki ismeri, és nem minden papagáj szeret mindent, amit ehetnek. Érdemes utánanézni és kísérletezni. Nekem valahol van egy PDF erről, mit lehet adni nekik, ha érdekel, majd előkeresem.

Az én madaraim sose ették a "zacskós vitamint", kikaparták, de amit szerettek/szeretnek, gyümölcs-zöldség, az jöhet, a paprika például a mostani madaraimnál nagy kedvenc.

2019. dec. 13. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

eleség

[link]

[link]

2019. dec. 13. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Hogy van a papagájod?

Nekem 20 éve volt egy törpepapagájom de szeretek feljárni, olvasgatni a kérdéseket.

Amikor először kiengedtem kb. másfél hónap után, az enyém kapásból nekirepült az ablaknak. Nagyon kikészültem én is, eltörhette volna a nyakát és kómába kerül de szerencsére nem lett baja. Szóval függöny ablakok előtt legyen elhúzva vagy rakjál rájuk jelet. Lehetőleg ne agyonhorgolt függöny legyen mert beleakadhat a körmük ha rárepülnek. Konyhába se engedd őket. Nagyon kiváncsiak és belerepülhetnek a bugyogó fazékba. A szekrány mögé kerülés sajnos gyakoribb eset. Tényleg próbáld hátul lefedni vagy közelebb tolni a falhoz, hogy ne csúszdázzanak mögé.

Egyébként meg kitartást! Sok idő és türelem kell hozzájuk de nagyon megéri!

2019. dec. 16. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek az érdeklődést és a segítséget 😁 úgy néz ki hogy jólvan,mert azóta már repült ,még mindig fél de már mégis közelebbnek érzem mint multheten.
2019. dec. 16. 20:41
 9/9 anonim ***** válasza:
Csak így tovább! 😊
2019. dec. 17. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!