Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Papagájok ketten többet...

Papagájok ketten többet "beszélnek? "napi kiengedés és nimfák? Tapasztaltaktól néhány kérdés?

Figyelt kérdés

hullámos papagájt szeretnék venni,egyedül is jól érzi magát vagy kettőt kell vennem?


tényleg nem szereti a tükröt? egyedül szótlanabb?


vagy nimfát kellene vennem? szeretem hallani a hangját folyamatosan ,ha nem túl éles ,halkabb de folyamatos,akkor melyiket érdemesebb?


miket eszik és mennyit naponta?


mindennap érdemes kiengedni azt olvastam,mennyi időre lehet?nem tojik össze mindent?bútorokat stb? bátran kiengedhetem?



mennyire fázik?nincs nálunk hideg,de azért igy télen hűvösebb van ha nem megy a fűtés...


nimfa túl hangos?egyedül is elvan?

a hullámos papagáj egyedül is beszédes?

melyik az elevenebb?

köszönöm


2019. dec. 15. 16:53
 1/8 anonim ***** válasza:

Mindenképpen kettőt vegyél, jobban érzik magukat, lefoglalják egymást, könnyebben szelídülnek (mindig bátrabb az egyik).

A tükörrel az a baj, hogy esetleg nem érzékelik, hogy az egy tükör. Van, amelyiket nem érdekli, de van, amelyik udvarolni kezd a tükörképének, etetni akarja, ez viselkedésproblémához vezet.

A nimfa és a huli is lehet csendes meg zajos is, egyedfüggő, de nevelhetők, ha erre fordítasz energiát és időt, akkor nem lesz zavaróan zajos.

Van magkeverék, nimfáknak érdemes inkább a huli magkeveréket venni és kevesebb napraforgót hozzákeverni, mint ami eleve nekik készül, mert a nimfa keverékben több napraforgó van, mint amennyi kellene. Emellett ehetnek bizonyos zöldségeket, gyümölcsöket is, azt ki kell tapasztalni, melyiket szeretik ezek közül, mert nekik is lehet olyan, hogy ehetik, de nem jön be, nálunk például nagy sláger a paprika, de például répát hiába ehetnek, nem is érdekli őket. Lehet még adni nekik főtt tojást, de ezt inkább ritkán.

Az megint egyedfüggő mikor lehet legkorábban kiengedni, eleinte mindenképp várj valamennyit, de mindenképp legyen terük repkedni. A kábeleket érdemes elrejteni. Potyogtatni fognak, esetleg le lehet tenni valamit a bútorok tetejére, amit utána eltakarítasz, újságpapír például. Lakásban elvannak, inkább kint tartásnál kell jobban odafigyelni fűtési időszakban, hogy legyen fűtött, fedett, szélvédett helyük.

Az egészséges madár eleven, ha gubbaszt, az legyen gyanús. Állatorvosokat is már érdemes nézned, ki ért feléd a madarakhoz, ha szükség lenne rá.

2019. dec. 15. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Na pl nyuszit pont ezért nem akartam mert régen volt,és rágta a kábeleket.azt hittem a madaraknál nem kell félni ettől. Akinek mèg van tényleg nagyon tojnak? És vegyesen egy hullámos egy nimfa lehet együtt? Ha egyelőre egy nimfa van egyedül ő is tépkedi a tollát ha rosszkedvű? Tapasztalatot kérek. Írjatok még,köszi :)
2019. dec. 15. 19:20
 3/8 A kérdező kommentje:
Ja és meddig elég egy doboz kaja? Hány grammos? És még milyen gyümölcsök zöldségek legyenek ?
2019. dec. 15. 19:21
 4/8 anonim ***** válasza:

Minden magányosan tartott madár tépi a tollát, tilos egyedül tartani őket.


Nimfa és hullámost nem ajánlott együtt tartani.


Tükröt tilos betenni.


Általában csak akkor tojnak ha van odú, de odú csak akkor kell, ha tenyésztő vagy, másra nem használják a madarak. Kérdésed alapján nem vagy tenyésztő.


Etetésről sok helyen utánaolvashatsz.

2019. dec. 15. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Gyerekkoromban volt egy hullámosunk, aki az internetkábelről lerágta a burkolatot, szigszalagozni kellett, aztán bejöttek a kábelcsatornák, azóta a szüleim azt használják, én a lakásomba meg eleve beterveztem, ahova van értelme, esztétikusabb is, mint szanaszét a kábelek.
2019. dec. 15. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem a kérdező nem a tojásrakásra gondolt tojás címszó alatt, hanem az ürülékre. :-D


Elvileg ők nem szobatiszták, de hallottam már olyat, hogy valaki meg tudott nevelni erre egy papagájt. Inkább készülj arra, hogy takarítanod kell utánuk. Vagy szerezz be röptetőruhát, ami pont a kloákán kicsit tovább tart alul, és az legyen a madarakon, ha kint vannak, akkor csak a rucit kell letisztítani, de nálunk ez még nem elterjedt, külföldi oldalakon láttam, illetve akinek jó a kézügyessége, varrni is tud ilyet.

[link]

2019. dec. 15. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

6-os lehet igazad van😅


Meg is lepődtem, hogy hogyan tojhat egy papagáj sokat.


Papíralapon nem működik a szobatisztaság, mert nekik nincs olyan székelési ingerük, hogy vissza tudják tartani.


A sok relatív, de szerintem viszonylag igen. Gyors az anyagcseréjül sokszor keveset pottyantanak. Ezt úgy a legegyszerűbb megoldani, ha eleve van madárszoba, ahol "mindegy" vagy felügyelettel vannak úgy kiengedve, hogy mindig van egy csomag törlőkendő hogy a kis csomagot feltakarítsuk.

2019. dec. 15. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Tartás: Tenyésztőtől vegyél madarat, ne kereskedésből. Türelemmel szelidíthetők, sok időbe is bele telhet. Minél fiatalabb, annál könnyebben szelidül. Szülők által neveltet vegyél, semmiképp ne kézzel neveltet. Minimum (!) 1m hosszú kalitka kell (nem kereskedésből) és mindennapos, több órás reptetés. Csak és kizárólag akkor vállalj papagájt, ha számára minden adott feltételt biztosítani tudsz. Minden papagáj fajt párban kell tartani! Csak röpdében lehet 2 különböző fajt tartani, kalitkában nem, mert végzetes lehet. Műanyag ülőrúd tilos, természetes ágakat kell berakni, olyan átmérővel, amit nem ér át a lábuk. Ez azért kell, hogy kopjon a körmük. Ellenkező neműeket tarts, kevesebb eséllyel balhéznak, mint az azonos neműek.

Hangosság: Zajosak, a hulik sokat dumálnak, a nimfák visítanak (pl időjárás változás esetén, vagy ha nincs kaja/víz előttük). Ezt azért írom le, mert ezzel is jobb tisztában lenned.

A "beszédesség": A hulik képesek szavakat, tőmondatokat is utánozni, a nimfák inkább csak hangokat. Viszont ez egyedfüggő!

Röptetés: Minimum 1 hétig nem ajánlott kiengedni őket, amíg megszokják a helyet, felmérik a terepet. Baleset (valaminek neki repülés, szekrény mögé esés...) ezután is előfordulhat. Biztosítanod kell a szobát, hogy biztonságos legyen nekik. Mindent megrágnak (tapéta, fal, vezeték, szobanövények, amik mérgezőek rájuk nézne...). Sokat ürítenek, könnyen takarítható szilárdat ürítenek jobbára, de néha vizelet is távozik az ürülékkel. Ajánlott bizonyos dolgokat letakarni, pl a tv-t, szekrények tetejét. Tollat is váltanak, az is szétszóródik.

Etetés: Főként magvakat esznek (huliknak való magkeveréket vegyél). Zöldség, gyümölcs nyugodtan mehet nekik, neten találsz jópár oldalt az etetésről. Kell nekik növényi (pl. csíráztatott magvak) és állati fehérje is (pl sajt, túró) mértékkel. Szépia is kell, hogy folyton legyen előttük. Rágcsálni és csőr koptatásra meg ágakat kell betenni, fontos, hogy nézz utána, hogy milyet szabad.

Szaporodás: A fiókák megelőzhetők, odut ne tegyél fel. Tojás ettől még lehet, de ki kell venni, vagy ha a tojó nagyon kotlani akar, összerázni vagy megfőzni és úgy visszatenni. Lehet venni műtojást is ilyen esetben.

Olvasgass a témában, hogy melyik faj illene hozzád. Ha még van kérdésed, szívesen segítek.

2019. dec. 15. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!