Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Nimfapapagaj érdekelne, hogy...

Nimfapapagaj érdekelne, hogy Miskolcon hol lehet kapni, és mennyiért?

Figyelt kérdés
Régóta szeretnék Nimfapapagájt, es most már lassan el is intézek mindent, hogy még legyen a maga kis helye. Állat kereskedésben meg nem voltam, de ahogy interneten nézelődök semmit nem látok, olvasok róla, hogy hol mennyiért lennének. Hátha itt valaki már látott esetleg vett ilyen papagájt, annak örülnék ha valaki tudna segíteni.

2020. jan. 10. 07:34
 1/2 anonim ***** válasza:
75%
Átlagosan 2500 Ft/madár, színfüggő, az ino-k kb 3000. Párban kell tartani, hím-tojó páros esetén kevesebb eséllyel balhéznak, a fiókák megelőzhetők. Kereskedésből tilos madarat és kalitkát is venni. A kalitka legalább 100-120 cm hosszú legyen, a hosszra legyen több, ne magasságra. Mindennapos, több órás reptetésre van szükségük. Facebook-on csatlakozz papagájos csoportokba, ott találsz madarakat, tenyésztőket is, és informálódhatsz is a tartásukról. Illetve, ha kérdésed van, szívesen segítek.
2020. jan. 10. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Budapestet tudom, itt kereskedésben 5-6000 Ft körül szokták árulni, a különlegesebb színváltozatokat esetleg drágábban. Viszont érdemes lehet tenyésztőkkel is felvenni a kapcsolatot. Ha Facebookon fent vagy, tudok egy ilyen csoportot, ha érdekel, írj, és átküldöm a linket. Én foglalkozom nimfákkal, egyesületi tag is vagyok, de most nincsenek fiókáim, és nem is Miskolcon vagyok, de biztos, hogy vannak arrafelé is.

Pár tipp:

- párt vegyél, és ne testvéreket, sokkal nyugodtabbak, ha nem csak embertársaságuk van, hanem fajtárs is, és könnyebben is szelídülnek, mert az egyik minden esetben bátrabb, és a másik követni fogja

- ha nem akarsz fiókákat, odút ne tegyél fel

- kalitka helyett érdemes röpdét építeni, nálam például egy sarok van elkerítve az egyik szobában

2020. jan. 10. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!