Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Miért nem repkednek a papagájaim?

Miért nem repkednek a papagájaim?

Figyelt kérdés
Régebb (1 hónapja) még repkedtek mostmár ha kiengedem őket repülnek egy kört és máris visszamennek a kalitkában,miért van ez?

2020. febr. 15. 21:09
 1/9 anonim ***** válasza:
Érte őket kint valami stressz? Változott valami az adott helyen? Mekkora a kalitkájuk?
2020. febr. 15. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Neem, semmi nem változott . Hát szélességben 40 hosszában 50.

Éppen ezért sokat lennének kint, de nem szeretnének.

Egyébként nagyon szelidek barátságosak egyaltalan nem félnek .

2020. febr. 15. 21:48
 3/9 anonim ***** válasza:
Az van, hogy ha pici kalitkában tartod őket, akkor magukba fordulnak és depressziósak lesznek. Nem tudom, hogy mennyire van tele a kalitka (szépia, játékok, hinta, rágcsálni való), ezek kellenek elfoglaltságnak, de túlzsúfolni sem szabad a teret. Már repülni sincs kedvük, hiába adsz lehetőséget rá. 100-120 cm hosszú (hosszra legyen több, ne magasságra) kalitka az alap (reptetés természetesen még így is kell) az alatt állatkínzásnak minősül. Vegyél egy nagyobb kalitkát.
2020. febr. 15. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
szerintem nem muszáj akkora kalitka, pláne akkor ha nem férne el a lakásban. Nekem is kb ekkora kalitka van, de egész nap kint vannak, csak aludni és enni járnak be. szerintem a kérdezővel is ez a helyzet, nem gondolnám hogy a kalitka mérete lenne az ok a viselkedésükre.
2020. febr. 15. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
#4 Amit írtam, az az alap! Ez olyan, mint halat tartani 30 liter alatti akváriumban. Elvan benne, kit érdekel, hogy számára rossz, ráadásul törvény tiltja. Nem tudom, mennyit vannak kiengedve, de ez tipikus depressziós tünet. Én elhiszem, hogy nálad tényleg sokat vannak kint, de itt most a kérdező madarai a lényeg, nem a tiédek. Ez a viselkedés a depresszióhoz köthető.
2020. febr. 16. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Oké ez lehet igaz. de a boltban csak ekkorák voltak!! Ez a méret volt különböző formákban. Nem értem miért adnak ilyen kicsi kalitkákat
2020. febr. 16. 06:55
 7/9 anonim ***** válasza:

Mert nem az állatok érdekeit tartják szem előtt. Kereskedésből ezért tilos kalitkát és madarat is venni. Össze van zsúfolva egynek is kicsi kalitkába 6-8 papagáj, sokszor betegek, depressziósak, beltenyésztettek. Sem a korukat, sem a nemüket nem tudják megmondani, azt mondják, amit hallani akarsz.

Sokan belefutnak az elején (még én is anno), főleg, hogy megoszló tények vannak neten is, pont mint a tükör, amit szintén tilos berakni.

2020. febr. 16. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha sokat lehetnek kint, nem a kalitka mérete a probléma, a röpdéb én is megtartottam egy régebbi kalitkát amiatt, mert arra tudom stabilan felrakni az etetőt/itatót, de idejük nagy részét nem abban töltik, az csak "étkező". Esetleg madarakhoz értő doki megnézhetné őket.
2020. febr. 16. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2020. febr. 16. 08:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!