Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Ma másodszor engedtem ki a...

Ma másodszor engedtem ki a kanárimat a kalitkából. A tegnap amikor kint volt csak egy pihe hullott ki belőle de ma már tíz darab hullott ki. Normális ez?

Figyelt kérdés
Mármint nem túl sok pihe hullott ki belőle?

2020. febr. 29. 12:16
 1/5 anonim ***** válasza:

Kanárit nem szokták kiengedni, nagyon pánikolós/sztresszes madár és sose szelidül meg úgy mint egy papagáj!

Ha jót akarsz neki tartsd kalitkában, esetleg csinálhatsz neki egy nagyobb röpdét, de akkor az legyen az állandó helye, ne hordozgassd egyik helyről a másikra mert el is pusztulhat a stressztől.

2020. febr. 29. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A kanári és a gazdája személyiségétől függ, mennyire pánikolós. A mi kanárink annakidején ránk szállt, ült a fejünkön, meg lehetett fogni, simogatni.

Tíz pihe még nem a világ vége. Valószínű a mozgástól is lehet, tornáztatja az izmait, a bőrét. Ha viszont egyre több, nem szűnik, vagy szárny-farktollakat is hullat, akkor már lehet meg kellene mutatni egy madár-szakembernek.

Ha sérül (nekirepül valaminek, megfogod, beszorul), akkor is hullathatja.

2020. febr. 29. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Amúgy nagyon szelíd kismadár és annak ellenére hogy csak egy hete van nálam már magától visszamegy a kalitkába és egyáltalán nem pánikol mikor kint van. Csak amikor felrepül valami magasra akkor hullik ki belőle pár pihe, de szerencsére nagy tollak nem esnek ki belőle. Csak nem tudtam hogy természetes-e hogy ennyi pihe hulljon ki, mert még kezdő vagyok. :)
2020. febr. 29. 23:27
 4/5 A kérdező kommentje:
Meg a tenyésztőtől akitől vettem ott nem volt kiengedve és nem volt túl nagy kalitkába, oszt mikor én kiengedtem szegény nagyon rázta magát hogy repüljön, szinte el is felejtette hogy kell, lehet hogy azért hullatott annyit, de szerencsére elég hamar belejött a repülésbe és most már sokkal könnyebben megy neki.
2020. febr. 29. 23:35
 5/5 Törpilla57 ***** válasza:
Csatlakozom az első válaszolóhoz: vigyázni kell, mert valóban nagyon tudnak stresszelni. Főleg, hogy írtad, még csak 1 hete van Nálad. Most hagyni kellene egy kicsit, hogy szokja az új környezetét. Aztán amikor már biztonságban érzi magát, akkor meg lehetne próbálkozni a kiengedésével.Persze akkor is figyelni kell rá, hogy ne legyen nyitva ablak(mondjuk ezt remélem evidens), üvegnek, tükörnek ne tudjon neki repülni, szekrény mögé ne tudjon berepülni, mert onnan nehezen tud kijönni, beszorulhat, és kiszedni is nehéz, nem beszélve egy esetleges sérüléséről, az őt ért stresszről vagy még rosszabb is bekövetkezhet.Legyen egy jó nagy kalitkája, röpdéje,és valóban ne rakjuk azt ide-oda. ne legyen huzatban, erős napfényben, de (napközben)sötétben sem, természetes fényt kapjon.
2020. márc. 1. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!