Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogyan neveljem meg a nimfapap...

Hogyan neveljem meg a nimfapapagájom?

Figyelt kérdés
Az egy éves papagájom mindig fúj rám és bár ha oda rakom elé a kezem feljőn de megcsip és repül tovább. Mit csináljak hogy ne csipjen és fújjon?
2010. júl. 25. 13:26
 1/5 anonim ***** válasza:
Mióta van nálad? HA nem rég, akkor 3-4 napo hagyd , hogy magában ellegyen. Aztán vegyél fürtöskölest, amit a kezedbe benyújtasz, és majd csipegeti. Türelem kell hozzá.
2010. júl. 25. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
kb.fél éve van nálam, és pont a napokban vettem neki fürtős kölest s mikor oda adtam neki félt töle de másnap már csipegedte.
2010. júl. 25. 13:36
 3/5 A kérdező kommentje:
ja meg hogy nem érdeklem, mert a nővéremnek van még 4 papagája abból 2 nimfa, az enyém külön van a szobámba, de amint ki nyilik az ajtó repül is a többihez.
2010. júl. 25. 13:42
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem 1-2 hétbe telt megszelidíteni és utána már mindig a vállamon ült. De ez inkább kisebbeknél működik, nem tudom, hogy 1 éves papagájjal lehet-e valamit kezdeni.

Először cuppogni kell neki:D meg egyre közelebb menni, de nagyon fokozatosan, ücsörögsz a kalitka mellett, nézed, a kalitkára rakod a kezed, aztán pár nap múlva már az ujjad is bedugod hozzá, de minden mozdulat legyen lassú.

Tényleg sok türelem kell hozzá, de sikerülhet.

2010. júl. 29. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Rendben köszi! egyébként cuppogni már meg tanitottuk.:D
2010. júl. 29. 16:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!