Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Lehetséges feketerigót beszokt...

Miss Endzsi kérdése:

Lehetséges feketerigót beszoktatni faluba? Erdős rész közelében lakunk, így nyilván meg van az élőhelye, ezt figyelembe véve létezik praktika rá, hogy beköltözzenek?

Figyelt kérdés
2020. ápr. 6. 19:09
 1/4 anonim válasza:
100%

Felénk sok feketerigó van falun. Szóval lehet, ha van élőhely és élelem is.

Előbb utóbb oda is menni fognak, hogy ezt mesterségesen hogy lehetne megoldani azt nem tudom. Max ha tojásokat keltetsz és akkor a közelbe települnek le.

2020. ápr. 6. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok szakértő, de szerintem az jó ötlet, ha teszel ki nekik itatót a kertbe, egy sima műanyag virágalátét is tökéletes, ebből ihatnak és fürödhetnek is benne. Ha figyelsz az itatóra, rendszeresen újratöltöd, pláne nyáron, csapadékmentes hetek során, akkor tapasztalataim szerint gyorsan megjegyzik a helyet és talán van rá esély, hogy odaszoknak.
2020. ápr. 6. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Szeretik a lenyírt füvet, könnyen hozzáférnek a férgekhez. Ha van bokor, menedék, nem teljesen nyílt a terep, az is jó, de ne legyen nagy dzsindzsa, mert abba sem mernek belemenni, a ragadozók, macskák miatt. Mást nem hiszem, hogy tehetsz..Nálunk vannak kéretlenül is, sokan. Az udvaron magas fák vannak, moha, drótkerítés-tehát látják, mi van azon túl, meg egy kis patak csordogál a kerítés mellett. Néhány gyér bokor is van. Énekesrigó, sárgarigó, rengeteg fekete is..
2020. ápr. 6. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ó de jó, van remény. Köszönöm.
2020. ápr. 6. 23:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!