Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Ha dolmányos varjat tartok...

Ha dolmányos varjat tartok kell-e rá gyűrű?

Figyelt kérdés
Úgy tudom hogy hollóra kell mert védett és Magyarországon csak engedéllyel tartható de a dolmányos varjú nem védett akkor kell vagy nem?

2020. ápr. 9. 23:30
 1/3 anonim ***** válasza:
47%

Honnan szerezted? Egy dolmányos varjúnak nem való ez az élet forma. Amúgy tudod hogy a területüket nagyon védik és ha artól van szó támadnak is? Költéstől függetlenül.


Ha csak úgy befogtad engedd el. A Magyar Madártani Intézetnek írj ez ügyben vagy a lakhelyedhez legközelebbi nemzeti parknak. Pl. Vadon élő állatokat amit vadonból fognak be az tilos bizonyos vadállatokat csak vadállat gondozói szakvizsgával segítheted a gyógyulásukat magyarán nemzeti parkok szoktak szervezni ilyen tanfolyamot ahol levizsgázhatsz és míg gyógyul az állat vagy árva segíthetsz a gyógyításában, felnevelésében és visszavadasításában. A vadállatnak nem való a hobbi kiskedvenc lét.

2020. ápr. 10. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
36%

* és ha arról van szó nagyon agresszíven támadnak. Van ahol kisgyerekekre is támadt már varjú.


Javítva

2020. ápr. 10. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nincs nálam madár nem is tudnám hova tenni azért kérdeztem mert azt tudom hogy hollóra és egyéb védett és veszélyes madarak tartásához kell és nem tudtam hogy duvadra kell-e. Köszönöm a választ!!
2020. ápr. 11. 00:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!