Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A kanárimnak lehet baja ha...

A kanárimnak lehet baja ha tépdesi a kartont?

Figyelt kérdés

Szóval volt a kanári kalitkájába

egy aranyos kis játék tükörrel amit nagyon szeretett a kanári. Nos azt hallottam hogy a tükör nem jó, ezért startból eltakartam a tükröt egy darab kartonnal. A kanári elkezdte tépdesni a kartont, gondoltam valami baja lesz, ezért úgy döntöttem hogy kiveszem a játékot. De aztán gondoltam hogy ha már annyira szeret tépdesni, mi lenne ha tennék neki egy darab kartont? Lehet tőle valami baja? Nem nyeli le?



2020. ápr. 11. 10:39
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha lenyeli, begy- és bélelzáródást okoz, amibe belehal. Én nem kockáztatnék. Rágcsálni csak olyan dolgot tegyél be, amit tényleg szabad. A tükröt azért szerette annyira, mert társas lények, vegyél mellé párt.
2020. ápr. 11. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Van párja, de csak ő ilyen kis csipegetős.
2020. ápr. 11. 15:31
 3/18 Törpilla57 ***** válasza:
Az nem derült ki, hogy tojó vagy hím. Ha tojó, akkor lehet, hogy fészeknek való anyagot keres, és jobb híján a kartonpapírt tépdesi. Valóban nem jó, inkább vedd ki, és a tükröt is. Ha valahol találsz tyúkhúrt (ha vidéken élsz, könnyebben megoldható), de tiszta, vegyszermentes és kutya stb.mentes területről, azt nagyon szereti a kanári és sokáig el is "piszmog" vele, talán így unatkozni sem fog. Van elég helye (nagy a kalitka?) röpdösni? Mekkora? Szereti az almát is, azzal is el van egy darabig, meg tápláló is neki.
2020. ápr. 12. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Két hím, nem verekedtek egyáltalán. A kalitka nagy, kivannak engedve naponta, a tükör már rég nincs náluk. Kapnak pitypang levelet, almát, zöldpaprikánaak a magos részét, van szépiacsontjuk is. Volt nekik olyan botra ragasztott magjuk is, de annak a felét csak elpocsékolták, kiszórták, na meg többet nem is veszek nekik mert biztos mézzel vannak odaragasztva a magok, szerintem nem egészséges.
2020. ápr. 12. 10:30
 5/18 A kérdező kommentje:
Kalitka mérete 1 méter * 60centi, egész délután nyitva a kalitka, ha akarnak kimennek. A pitypang levelet két perc alatt felfalják. :)
2020. ápr. 12. 10:33
 6/18 Törpilla57 ***** válasza:
A kalitka megfelelő, talán ezért nem verekednek, mert egyébként 2 hím mindig marakodik(területszerzés). Azért próbáld ki a tyúkhúrt, biztos szeretik majd azt is. Most még friss is. Hintát is tehetsz be nekik, az is leköti őket. Jó madarászkodást!
2020. ápr. 13. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Van hintájuk, tyúkhúrt sajnos nem találok, de még majd keresek. Addig is elvannak a pitypanggal. Lenne még egy kérdésem: retekzöldjét kaphatnak? (Piacról, leforrázva)
2020. ápr. 13. 09:12
 8/18 Törpilla57 ***** válasza:
Retek levelét nem szoktuk adni a kanáriknak, ezért rákerestem a neten. Puffasztó hatása miatt egyáltalán nem adható!Ezt egy összefoglaló anyagban találtam, ahol felsorolják az ehető és a nem ajánlott zöldségek, gyümölcsök listáját, magyarázatát. Talán nem gond, ha idemásolom a web-helyet, talán másoknak is ad jó tanácsokat. [link]
2020. ápr. 14. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, én nem találtam semmit a reteklevélről csak a retekről.
2020. ápr. 14. 21:55
 10/18 Törpilla57 ***** válasza:
Annyi mindent lehet adni a kanáriknak, nagy a választék. Szerintem ne próbálkozz a reteklevéllel, pláne, ha nem a saját kertedből származik, hanem úgy vásárolod...
2020. ápr. 15. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!