Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A harkályokkal mi történt?...

A harkályokkal mi történt? (fakopáncs)

Figyelt kérdés

Már a 3. eset történt. Egy harkály az ablakhoz repült és az egyik sarkát ami ráadásul fehér és műanyag elkezdte ütni a csőrével.


Azt hiszi, hogy az fa? Vagy mit? És hát mind a 3 esetben egy idő után betört az üveg.


Ez még ilyen régi vékony egyrétegű, de osztott táblás. mind a 3 törés ugyanazon az ablakon történt. Mit látnak az üvegen, hogy odarepülnek és széttörik?


Falemezzel tudtam most pótolni, meg ez úgyis a kamrában van, de mivan, ha a nappali ablakát törik be? Nekem nincs most felesleges 400e Ft-om megjavíttatni.


2020. ápr. 11. 11:38
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom, mi bajuk. Nálunk a bérházban a lapostetőt kopogtatja.
2020. ápr. 11. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
58%
Konkrétan az történik velük, hogy elveszítik az élőhelyüket. Az erdőket tarvágással írtják, és nem a kis husángokat, hanem a hatalmas bükkösöket, tölgyeseket. Tonnaszámra hordják el a kitermelt fát! Nálam egy fakopáncs a ház hőszigetelését kezdte el megbontani.
2020. ápr. 11. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem hülye madarak, nem azért kopogtatja, mert azt hiszi, hogy fa. A harkályokra is jellemző a területük "megjelölése", ami azt jelenti, hogy a területükön, x helyeken rendszeresen kopogtatnak. Ez lehet fa, üveg, műanyag és fém is.
2020. ápr. 11. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
nem vesztették el az élőhelyüket higgyétek el. Ahol lakom ott 40km-ig nem volt kivágva egy fa sem mesterségesen. ami kidőlt az kidőlt, de ez a természet rendje. én meg már 43 éve itt élek.
2020. ápr. 11. 14:36
 5/5 anonim ***** válasza:

Ahogy én tudom, kajaszerzéssel próbálkoznak. MOst azt nem tudom, hogy a fülük annyira jó, vagy csak találomra próbálkoznak, de mindenesetre azt megállapítják, hogy üreg vagy járat van ott, ahol kopogtatnak... És ugye a fában ahol üreg van, jellemzően ott a féreg is, amit megesznek.


Ezekbe a modern hőszigetelt ablakok réseibe is klasszul bemásznak a rovarok, szóval esélyes, hogy arra mennek. A hőszigeteléseket is többségében nem pontosan csinálják, és rések vannak rajtuk itt-ott, ahol meghúzódnak a rovarok, ezt tudják a harkályok, azért mennek rá azokra is.


Hát éhes lehet a te harkályod, hogy ennyire nem adja fel.


Hogy mit tegyél?


Redőny? Vagy valami szúnyoghálót az ablak elé....

Vagy pedig csinálj egy nagy madársziluettet, és ragaszd fel oda, hátha a harkály nem megy majd oda...:

[link]


Ez más szempontból is hasznos lehet:

[link]

2020. ápr. 19. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!