Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mit csináljak a nimfa papagájo...

Mit csináljak a nimfa papagájommal?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Sajnos bele estem egy hatalmas csapdába. Nagyon elrontottam kérlek segítsetek. Már régóta szerettem volna papagájt mert kiskoromban voltak nálunk de meghaltak. Elég sokat olvastam utána és tök jól ki is választottam hogy milyet szeretnék, viszont a tenyésztő mégis egy nimfát "sózott" rám aki ráadásul még kicsi volt. Most kb 2 hónapos, 3 hete van nálam. Nagyon elrontottam hogy haza hoztuk szegényt mert még egy nimfa nem fér el nálunk a házba! Szeretném odaajándékozni másnak ahol több nimfával tudna együtt lenni. A probléma csak az hogy a családom elkönyvelt hülyének (amivel amúgy egyet értek mert az én hibám!) és nem akarják hogy még egy rossz döntést hozzak és elköltözzön a papagájom.. valami tanács? Segítség hogyan győzhetném meg a szüleimet hogy én csak jót szeretnék a papagájomnak?

2020. ápr. 22. 15:47
 1/5 anonim ***** válasza:
61%

Kezdő papagáj tartónak nimfa vagy hullámos való, gondolom ezért kaptál nimfát. Papagáj egyedül nem tartható, ez alap. Nem is értelek, hogy akkor miért nem gondoltál erre, mikor tervezted, megvetted, haza vitted...

Tedd fel Fb csoportokba, hogy gazdi kereső és addig ne legyen papagájod, amíg nem vagy tisztában az alapokkal.

2020. ápr. 22. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
52%

Szerettél volna pl. egy jákót, és lebeszélt róla? Vagy hogyan "sózott rád" egy nimfa papagájt? Ha így volt, akkor minden bizonnyal beszélgetett veled, amiből számára egyértelmű lett, hogy neked nem való még nagypapagáj. Ez felelős magatartás részéről.

3 hét alatt még nem nőtt hozzád a papagáj?...

Tudod mit, tényleg tedd fel valamilyen papagájos csoportba, és várj még pár évet az állattartással.

2020. ápr. 22. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, eskü nagyra értékelem a segítséget. Igen oke eleontottam nagyon de most ez a helyzet es segitseget kertem. Nem vagyok már gyerek hogy várnom kéne de koszi :))
2020. ápr. 22. 16:35
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

1. Nem tenyésztő, aki egyedüli tartásra ad el madarat. Tökmindegy, minek mondja magát vagy milyen egyesületnek fizet tagdíjat...

2. Miért nem férne el még egy nimfa?

2020. ápr. 22. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Hallottam már olyant, hogy egy lakásba nem fér egy zongora, nade papagáj miért nem? 15nm a lakás?

Ha tényleg el akarod ajándékozni, akkor keresek neked csoportokat, ahol ezt megteheted. A madárnak is rossz ha folyton ráncigálják ide-oda.

2020. ápr. 23. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!