Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Kiskacsák kelésének segítése...

Kiskacsák kelésének segítése héjbontással?

Figyelt kérdés
Más is szokott olyat csinálni hogy ahol megtöri a kacsa a héjat ott egy kis részén le szedi róla a kemény meszes héjat anélkül hogy a hártyát átlyukasztaná hogy könnyebben kikeljenek?

2020. ápr. 23. 08:57
 1/5 anonim ***** válasza:
Ne!
2020. ápr. 23. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Hagyd őket békén kikelni. Legyen megfelelő a hőmérséklet és a páratartalom, ezzel tudsz segíteni. A tojásokat nem szabad kézzel bontogatni, mert megsértheted a csibét. Ha pedig nem tudna magától kikelni, akkor amúgy sem elég életképes és el fog pusztulni.
2020. ápr. 23. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbbet azzal segítesz, ha megfelelő a páratartalom. Inkább a kelés környékén kicsit többet párásíts nekik.

Én úgy tapasztaltam, hogy ez a kelés dolog egyfajta "tesztvizsga" nekik. Ha nem bír magától kikelni, nemigen maradna meg amúgy sem, vagy nem lenne belőle teljes értékű állat. Ha nem bír kikelni, inkább azon kell elgondolkodni, hogy mivel van baj: a szülőkkel, vagy a nem megfelelő körülményekkel, és ezeken kell változtatni a tojás bontogatása helyett.

2020. ápr. 23. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem szabad. Én sose szoktam piszkálni. Eleve félnék, hogy megsértem valahogy, megnyomom.
2020. ápr. 23. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nem én csinálom a szomszédomnál láttam hogy egy kis körben ahol a kiskacsa megkezdte a héjat egy kör alakban leszedegeti a héjat. De olyan óvatosan csinálja hogy a hártya teljesen ép marad. Még egy kis részén sem szakítja át így azt hittem eddig én csináltam rosszul. Azt mondja ezzel csökkenthető a befulladás veszélye és hogy ez nem veszélyes a kicsike mert maga a hártya nincs atszakitva
2020. ápr. 23. 09:43

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!