Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Miért halt meg a kis galamb?

Miért halt meg a kis galamb?

Figyelt kérdés

Kedden találtam a házunk előtt a fűben egy fiatal galambot. Beletettem egy dobozba, később végigtapogattam, szárnyai rendben, lábai rendben, a háta közepén volt egyhébb sérülés, azt kitisztítottam, illetve sok tolla hiányzott.

Másnap valahogy kiszabadult a dobozból és felrepült az ablakba, úgyhogy miután elkaptam, átraktam egy macskahordozóba, adtam neki enni, inni, és mind el is fogyott.

Tegnap reggel már nagyon csapkodott a hordozóban, úgyhogy délután megpróbáltam elengedni, először csak kivettem a hordozóból és ott hagytam, hátha elmegy, de meg sem mozdult. Aztán felemeltem, hátha úgy elindul, el is kezdett csapkodni, de nem mert elindulni, kapaszkodott az ujjaimba, úgyhogy visszaraktam a hordozóba, hogy erősödjön még.

Ma reggelre viszont elpusztult. :(



2020. máj. 1. 09:34
 1/7 anonim válasza:
76%
Biztos olyan sérülése lett neki. Lehet hogy belső sérülés amit nem láthattál.
2020. máj. 1. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
7%
Ha nem vadgalamb, akkor agyon kellett volna csapnod.. Hihetetlen kártékonyak ezek a repülő patkányok.
2020. máj. 1. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
65%
Szegénynek valamilyen betegsége lehetett. De kedeves kérdező nagyon köszönöm a galamb nevében is hogy segíteni próbáltál neki,manapság ritka az ilyen ember. Nekem is van egy mentett galambom és a legjobb háziállat^^
2020. máj. 1. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
75%

Derék dolog volt tőled, megtettél mindent amit tudtál.


Rajta már valószínűleg egy hivatásos állatorvos sem segíthetett volna, én is arra saccolok hogy súlyos belső sérülése lett.


De ahogy elnézem, nagyon jól telhettek az utolsó napjai - étel, ital bőven, ellátták a sebét a hátán.


Ne bánkódj, ez sajnos a természet rendje, és te tényleg jól csináltál mindent.


Szomorú, de így is, úgy is elpusztult volna, de így sokkal fájdalommentesebben történt.

2020. máj. 1. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
68%

Valószínüleg belső sérülése volt. A kondija jó volt? Mit kapott enni?

2#: a fajtádnál és nálad kártékonyabb előlényt nemigazán ismerek. Nem fogok semmi rosszat kívánni, főleg így látatlanban, hogy nem nézhetek a szemedbe, de remélem, megkapod, ami neked jár.

2020. máj. 1. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Búzát és kukorica darát adtam neki, jóízűen megette, az sem zavarta, hogy nézem. Elég élénk is volt, tényleg nem gondoltam volna, hogy ilyen hamar feladja. Minden nap egyre jobbnak tűnt az állapota.
2020. máj. 1. 22:48
 7/7 anonim ***** válasza:
34%
Gondolom ivóvíz is volt előtte?
2020. máj. 14. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!