Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Lehet, hogy én öltem meg...

Lehet, hogy én öltem meg szegény madárkát? :'(

Figyelt kérdés

Találtam egy madárkát a lépcsőház előtt. Mozdulatlanul feküdt a kövön. Felmentem zacskóért, újságpapírért, eltelt öt perc, továbbra is mozdulatlan volt a kismadár. Betettem zacskóba és a papírba, ez is tartott majdnem két percig, majd kidobtam az utcai szemetesbe, mert azt gyakrabban ürítik. De az egyik szomszéd bogarat ültetett a fülembe, hogy lehet, hogy nem is volt halott a madárka, és én öltem meg, megfulladt a zacskóban. A 6-7 perc alatt, amíg tartott a dolog, egyszer sem mozdult, ernyedt volt, lélegzést sem tapasztaltam, és nyitva voltak a szemei.


Nagyon bántana, ha én okoztam volna a halálát a zacskóba rakással.


2020. máj. 12. 12:40
A kérdező szavazást indított:
Kérdező ölte meg a madarat.
Nem a kérdező ölte meg a madarat.
35 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
96%

Madarat még nem láttam tetszhalott állapotban, szerintem nem is létezik ilyen. Biztos, hogy már halott volt, nyugi nem te ölted meg!


UI: ez a szavazás haláli...

2020. máj. 12. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
94%
Ha élt volna, észrevetted volna. Vagy már halott volt, vagy menthetetlen állapotban volt.
2020. máj. 12. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
86%
Ha te voltál is, nem volt szándékos, csak gondatlanságból elkövetett.
2020. máj. 12. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Amúgy mi történhetett vele? Macska? Róka is van a környéken, nem is egy, de az miért hagyta volna ott? Azt nem hiszem, hogy nekirepült volna a lépcsőházüvegnek, mert ennek nem láttam nyomát, nem volt rajta folt, nem voltak kihullott tollak.
2020. máj. 12. 12:54
 5/9 anonim ***** válasza:
75%

Ha nem tudod megállapítani, hogy él vagy nem, érdemes dobozba tenni, nyugton hagyni, mert lehet, hogy üvegnek repült, elájult, lassan magához tér. Ha beáll a merevség, akkor halott. A szeme pedig üveges, semmibe meredő.

Kevés az esély, hogy életben volt, de legközelebb figyelj erre.

Volt már olyan, hogy újraélesztettem (szájból csőrbe..), szívhangot hallgattam, leheltem rá meleget amíg magához tért. Jó érzés egy ilyen siker.(nagyon piciket kell fújni!)

Amelyik madarat már meg lehet fogni, ott nagy a baj.

Ha érdekel a téma, olvass utána, hogy ne érjen felkészületlenül hasonló eset.

[link]

Mielőtt sivalkodni kezdenének egyesek a száj-csőr kontaktus miatt: tisztában vagyok a madarak által terjesztett zoonózisokkal. Elsősorban nem emlősök. Emberrel ugyan ez (pl.ismeretlennel smárolni a diszkóban) sokkal rizikósabb.

2020. máj. 12. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
71%
Nem te
2020. máj. 12. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Szerencsére ritkán találok halott madárkát. Ami jó is, mert nagyon szeretem őket, még a galambokat is. Szerintem a galambok nagyon viccesek. Van fotóm erről a kismadárról, ha valaki akarja, elküldöm privátban. Szép kis madár volt. :(
2020. máj. 12. 13:22
 8/9 anonim válasza:
Szerintem se te voltál az elkövető, de azért remélem, hogy nem védett madárka volt, és ha még élt és te kidobtad a szemetesbe, a szomszéd tudott róla és... De minden esetre ilyenkor intézkedni kell. 5. válaszolóval egyetértek. :)
2020. máj. 12. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha lehet, akkor én szeretném látni a fotót.

OFF:

Megosztottam viszonylag több használható információt, ami valóban nem teljesen a kérdésre a válasz, hogy a kérdező megölte-e vagy sem a madarat. Az, hogy anyuciként megnyugtassam (shhh, semmi baj kincsem, nem te ölted meg), az nem az én dolgom, az az emberek/emberi tulajdonságokhoz, mentális egészséghez tartozik inkább.

Szakmailag tudok hozzászólni, de ezt a társaság 30-50%-ra értékeli. A gyakorinak ez az új felülete baromira nem tetszik, mert a pofámba ordítja az értékelést, amit amúgy igyekszek figyelmen kívül hagyni az általános pökhendi rosszindulat miatt.

Ilyenkor nagyon elmegy a kedvem az egésztől, mivel évek óta kb.naponta megnézem a madár-rovatot és segítek amiben tudok, a madár/fiókamentésben.

2020. máj. 12. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!