Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogyan nyerjem el a galamb...

Hogyan nyerjem el a galamb bizalmát?

Figyelt kérdés

2 db 2 hónapos postagalamb fiókát vettem, és elrepülnek a kezem elől. (Kezdő vagyok, de igyekszem szabályosan fogni őket.)


Hogyan szoktassam hozzá őket, hogy bízzanak bennem?



2020. máj. 13. 22:54
 1/5 anonim válasza:
89%
Èn nem èrtek éhez de itt egy tip mindig te etesd kèsőbb próbálkoz kèzből, kutyánál bevált talán galambnál is be fog válni, ne várj már holnap nagy eredmènyeket.
2020. máj. 13. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A lényeg, hogy ne akard erővel megfogni. Ne tegyél semmi olyant az akarata ellenére, amit nem akar láthatóan. Igyekezz a kedvében járni.

Vannak galambok, amelyikkel nagyon könnyű bánni mert kezesek, szinte kívánják a kedves dolgokat,

de vannak olyanok amelyiknek nem lehet annyira a kedvére tenni, hogy megbízzon benned.


Szóval biztos recept nincs, de a lényeg az amit leírtam.


A galambok leginkább a hanglejtésből vonják le a következtetést, hogy kedvesen vagy durván áll-e hozzájuk az ember.


Aztán még az nagyon sokat mond el nekik, ha látják, hogy másik galambbal mennyire vagy jó.

Ők minden apró mozzanatra oda figyelnek és kialakítják a képet, hogy mennyire engedhetnek közel magukhoz.


Van amelyik szinte magától barátkozik egy megszokási idő után, de van amelyiket nagyon nehéz kézhez szoktatni.

2020. máj. 14. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A legkönnyebben a frissen született kicsi galambot lehet kézhez szoktatni.

Nekem van egy galambom, őt három napos korától egyedül (galambszülő) nélkül neveltem fel még 2008 szeptember elejétől és imád engem. Reggel amikor még alszom, oda telepszik a rekamié fejrészéhez és kifelé fordítja a farkát és ott szundikál hozzám bújva. Várja, hogy felkeljek és kiengedjem kicsit repülni.

Amikor vissza jön, akkor a vállamra repül és ott forog, közben turbékolja a nevét, amire megtanítottam, közben meg-megérinti minden boldog forgásánál a fülemet, szinte megpuszilja.

Ezt értem el vele, hogy ízinte embernek kijáró szeretettel és tisztelettel bánok vele az első pillanattól kezdve. Tisztelem az akaratát.

Nem tudok mellette úgy elmenni, hogy ne követelné ki magának, hogy játsszak vele. Ő harapdál, csípked, szinte tépi a bőröm, én meg közben beletúrok a tollai közé és kapirgálom őt. Szóval verekedőset játszunk. Megtanulta, hogy jól elverhet. :)

2020. máj. 14. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A lényeg, hogy egyenrangúnak érezze magát veled és ne az jöjjön le a kapcsolatból, hogy ráerőlteted az akaratod amit ő kénytelen elviselni, mert a galambok is olyan akaratosak és önfejűek mint a macskák. Bennük van az a bizonyos "azért sem".
2020. máj. 14. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Ne kergesd oket ugy, mint en kiskoromban.
2020. máj. 14. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!