Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Ma (1 órája) találtam egy...

Ma (1 órája) találtam egy bokorban egy rigófiókát, és mellette volt az anyja... halottan.A kisrigófiókát hazavittem szilviában és dobozban. Kérdem hogy, hogy mit mikor és mennyi ételt, és milyen ketrecet csináljak neki, stb ?

Figyelt kérdés

2020. máj. 14. 15:39
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon cuki a videó az etetésről :) Szerencsés a fióka hogy te találtál rá.
2020. máj. 15. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de jobb lett volna ha (még) a fészekben, esetleg valami biztonságosabb környéken maradt volna :/
2020. máj. 15. 14:08
 33/45 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon baba a rigó, tát rendesen. Viszont nem szabad neki csak tojást adni, mert nagyon megterheli a májat(ahogyan az embernél is) amibe bele is pusztulhat. Mindenképpen lisztkukac, rovarok tegyék ki a fő táplálékát. A porrá tört tojáshéj jó. Mindenképpen főtt tojás héja!(szalmonella elkerülése miatt többek között)

Itt egy nagyon jó forrás:

[link]

2020. máj. 16. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat mindenkinek! Már )időközben) elég nagy lett, szépen fejlődik, sőt már "repdes" is! Szóval köszönöm mindenkinek a hasznos tanácsokat az ő nevében is :). Viszont sajna új problémák adódtak fel. Az egyik (az enyhébb) az hogy már nagyon nagy. Mármint szinte megegyezik (legalábbis súlyilag, méretileg) egy rendes, felnőtt rigóéval, de a kinézete, tollai inkább egy fiókáé. Pedig mindig rendesen etettem (mármint főzött tojáshéjjal, almareszelékkel, földigilisztákkal, kukacokkal, néha hús kiegészítésével, pipettából itatom) félóránként, óránként, másfélóránként. Bár lehet, hogy a természetben is, míg a fiókákat a szüleik etetik, addig "átmenetileg" (míg már maguktól nem élnek "független" életet) nagyobbra nőnek (híznak) mint szüleik? Viszont (a súlyosabb) másik probléma az az, hogy nem eszik, vagy iszik magától. Előtte van az étel, és az ital is, de egyszerűen egyáltalán nem eszik ha nem etetjük, sőt, ha a csőrében fogja akkor is kiköpi (kiejti), aztán néha a csőrét megtörli a szilviával. 2 óra után általában én megetetem, ha addig nem eszik (ne éhezzen) a vízbe pedig nem akarom rakni, hogy "megszokja" a vizet, mivel csak megijedne, és félne a víztől. Bárkinek bármi tippje/ötlete van ?
2020. máj. 20. 19:08
 35/45 anonim ***** válasza:
100%

A rigók eléggé függenek a szülőktől. Amikor már akkora a fióka kb mint egy kifejlett madár, de a tollazata még pihés, már repkedhet. Ilyenkor hamar elfáradt, néha nem tud még kanyarodni, neki megy dolgoknak stb (a leszállás próbálgatása kimondottan mókás tud lenni) . Ilyenkor tanulnak meg igazából életbe maradni, rejtőzködni, élelmet keresni, repülni,DE még függenek a szüleiktől.

Aztán valamikor ez után jön egy "szépitkező" vedlés, amikor leveti a maradék pihetollakat, és olyan lesz mint egy kifejlett madár. Ekkorra már tud repülni és élelmet szerezni.

Ne aggódj kérdező amiatt hogy nem eszik magától. Rá kell jönnie hogy hogyan csinálja. Amikor már próbálgatják a szárnyukat a fiókák, kb 4-5 óránként etetik meg őket a szülők. Ezért megéheznek és mivel nem repül a szájuk a a kaja, muszáj maguknak maguknak megkeresni. Eleinte élég ügyetlenkék, néha egy két bot is lecsúszik mire rájönnek mi ehető és mi nem.

Ha van lehetőséged vidd ki egy fedett helyre (nem kell óriásinak lennie, elég egy 2x3 méteres hely is) ahol van fű, vagy bozót vagy ilyesmi. Szórj szét neki pár kukacot, és egy lapos tányérba tégy ki kevés vizet is. Ha szomjas lesz inni fog (bár eleinte várni fogja hogy ez is a szájába essen). Ha már meleg van kint maradhat pár órát, de nézz rá nehogy meglépjen. A kukacok helyét jegyezd meg (vagy írd fel), így tudni fogod hogy megmozdította-e a kaját. Ha csak arréb cipeli az is haladás. Ez egy jó hétig el fog tartani, mire magától enni és inni (általában hamarabb isznak) fognak.

A szépítkező vedlés neee pedig ilyesztően nézhet ki, hiszen hirtelen sok tollát szedi ki, aztán igazából kész is (mint a legtöbb vedlés él itt is hullámok vannak, így nem egyszerre fog levedleni, inkább 1-2 nap alatt, addig meg olyan mint egy félig megkopasztott rigó). A másik hogy vedlés után néha "fürdenek". Ehez rakj neki vizet, bár nem hiszem hogy használni fogja, de jobb a békesség.

Miútán levedlett igazából már képes egyedül is túlélni (bár már vedlés elött is kb életbe marad). Ha ez után már biztosan repül (nem inog, le tud szállni, nem megy neki semminek) útjára engedheted.

Ügyes madárszülő voltál😉

2020. máj. 20. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Amint lehet (legelőbb most hétvégén) (ha jobb idő lesz). Bár kérdésem még az, hogy hogyan kezd majd el félni az emberektől (bár lehet azoktól nemfog), kutyáktól, macskáktól? Vagyis nem lenne jó, ha nem félne,pedig elég acél-idegei vannak (pl előtte ugráltam mint egy gyerek, de csak azértsem megnem lepődött, inkább hülyének nézett)
2020. máj. 20. 20:07
 37/45 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon lelkiismeretes vagy, jó munkát végzel :)


A madárka miatt ne aggódj, tuti jól csinálod - nem csak vaktában tömsz bele mindent, hanem több szakértőtől is tanácsot kértél. Gondolom a szegény ölyv megmentője - bár jót akart - saját kútfőből fundálta ki, hogy mi lenne a legjobb, de tévedett.

2020. máj. 21. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 anonim ***** válasza:
100%

Írtam üzenetet, de még annyit hozzátennék, akkor lesz elengedhető, amikor már általad sem engdi megfogni magát, elhidegül, kaját sem igazán fogad el.

Most még picike, etetni kell meg melengetni. Automatikusan eljön az idő, mikor tartózkodó lesz.

2020. máj. 21. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 A kérdező kommentje:
Egyre inkább távolodik tőlem :(. De legalább egyre közelebb kerül a szabad, és független élethez :)
2020. máj. 23. 15:36
 40/45 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek, az eddigi válaszokat! Ma a kismadár kirepült a fészkéből, és nem csak átvitt értelemben :). A felnevelésében mindenki segített, így az ő nevében is köszönöm a segítségeteket :) (Bár szerintem még korain lett elengedve, persze ez amiatt lehet, mert úgy hozzámnőtt)
2020. máj. 26. 14:22
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!