Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Fiatal feketerigót mivel etessem?

Fiatal feketerigót mivel etessem?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A mai nap folyamán egy erdei séta alatt találtam egy fiatal feketerigót a vizes fűben, előtte elég nagy zuhé volt, valószínüleg elázhatott nem tudott elrepülni, csapzott volt, de külső sérülés nem látszott rajta. Szerintem elég nagy volt már ahhoz, hogy repülni tudjon, teljesen tollas a teste, a szárnya alatt és a hátán volt hiányos. Hazahoztam, beraktam egy nagy terráriumba, adtam neki vizet, és amit útközben találtam hernyók, giliszták, kukacok, azokat is beraktam neki. Ezek jók lesznek? Illetve mit találok még itthon amivel etethetem amíg erőre kap és elengedhetem? Válaszaitokat előre is köszönöm. :)
2020. máj. 19. 19:27
 1/10 anonim ***** válasza:
59%
Nagy hiba volt hazahozni, az öregek gondját viselték volna. Keress neki kukacot.
2020. máj. 19. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Kérlek küldj róla egy fényképet, lehet, hogy fióka.

Addig is szerezz be minél hamarabb-kisállatboltban- LISZTKUKACOT.

Vagy innen:

[link]

Ameddig nem tudjuk, fióka-e vagy sem, addig a lisztkukacokat rakd vízbe közvetlenül az etetés előtt, hogy fulladjanak meg, ne élve fickándozzanak a begyében.

Nem tudom, hány órakor találtad, de 3-4 óra már súlyos éhezés egy fiókának. Adj neki most rögtön keményre főtt tojást, kicsi darabokra vágva.

A feketerigóval az van, hogy fészekhagyó, röpképes állapota előtt már elhagyja a fészket, a szülei a talajon etetik. Lehet, hogy ott kellett volna hagynod. Holnap reggel menj vissza a helyre, ahol találtad, tedd ki egy kalitkában, és várj, hogy jelentkeznek-e a szülők. Ha igen, engedd el velük.

Etetni félóra/egyóránként kell. Ha először nem tátja magától a csőrét, finoman nyomd meg oldalt a csőre tövét, vagy óvatosan nyisd ki, és tedd bele a tojást/kukacot.

Nyers, friss csirkehúst is adhatsz, amíg megérkezik a lisztkukac.

Gyorsan kell cselekedned!

Várom a fényképet, írj majd.

[link]

2020. máj. 19. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
A Hortobágyi Madárkórházat hívd fel, valamelyik önkéntesük átveszi, aki életben is tudja tartani.
2020. máj. 20. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ha ez segít neveltem már előtte fecskét (csupasz kora óta), ő felnőtt és mikor eljött az ideje elrepült, illetve törött szárnyú verebet, aminek sínbe tettem a szárnyát és amikor már tudott repdesni,őt is
2020. máj. 20. 09:46
 5/10 A kérdező kommentje:
*elengedtem. Csak kicsit megijedtem először, mert nem voltam biztos benne, hogy mit adhatok a kisrigónak. Azóta Facebookon felvettem a kapcsolatot egy madárkórházzal, ott azt mondták, hogy kutya/macskatáppal (vízbe áztatva) tudom etetni, kipróbáltam, nyelte mint kacsa a nokedlit :D csepegtettem a nyelvére vizet, és főztem neki tojást de az nem igazán ízlett neki :D. Pár nap alatt erőre kap és útnak eresztem.
2020. máj. 20. 09:52
 6/10 anonim ***** válasza:

Milyen madárkórházzal? A hortobágyiak sosem mondtak volna kutya-macska-tápot..

Ha nem tudod megnyitni a linket amit küldtem, akkor tessék, bemásolom (persze meg tudod nyitni, csak természetesen az ember lusta):

"A lisztkukac a fehérjén kívül zsiradékban is gazdag, energiadúsabb, mint a nyers hús vagy sok más rovar. A fott tojás sárgája a fehérjén és zsiradékon túl még fontos vitaminokat is tartalmaz. Természetesen adhatunk egyéb kisebb rovarokat, legyeket, nem mérgezo hernyókat, sáskát, szöcskét, hangyabábot, szárított bolharákot stb. is. Csontkukacot ne adjunk,mert a nem megfeleloen tisztított, elokezelt csonti a tenyésztési módja miatt súlyos fertozéseket terjeszthet! Párizsit se adjunk, mert a kismadarak a só bevitelét igen rosszul turik! – Az eleven rovarok etetésénél még arra is vigyázni kell, hogy a rovart vagy roppantsuk meg, vagy vágjuk ketté, nehogy az élénken mozgó rovar, kukac a fióka emésztorendszerében kárt okozzon! Persze mikor már önállóan eszik a fióka, akkor maga öli meg a kukacot, bogarat. A feketerigó közismerten sok földigilisztát fogyaszt, azonban a giliszta etetése veszélyes lehet (a légcsoférgek köztigazdája), csínján kell bánni az etetésével. A nagyobbacska rigó-, seregélyfiókák szívesen esznek magvakat (köles, zabpehely, kendermag), apróra vágott alma-, cseresznyedarabkákat is."

Kérlek annyit mondj meg, hogy ki az az ember, aki neked azt mondta, hogy macskatáppal etess.

Nekem nem segít az, hogy neveltél már 1 fecskét. A madárnak szeretnék segíteni. Ha a pofámat akarnám mutogatni, akkor én is felsorolnám, 10 év madármentés alatt hány és milyen madár ment át a kezem között. Megeszik, de nem jó nekik. Első érvem: a madár nem emlős. A kutya-macska kaja emlősöknek van kifejlesztve. Könnyű beszerezni, olcsó, lusta embereknek jó megoldás. A madárnak nem jó.

2020. máj. 20. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

6-os te nemzeti parkba dolgozol? Mert olyan szakszerűen írsz ezen kérdésre adott válaszodba. Vagy van vadállat mentő szakvizsgád?

Vagy állatorvos vagy? Zoológus? Vagy vadgazdalkodasin tanultál? Természetőr?


Tényleg csak kiváncsi vagyok ne értsd félre a kérdésem.


Egyébként megfigyeléseim alapján a rigók imádják a földigilisztát és láttam már rigót kirángatni a földből gilisztát. Úgy rángatta mintha kötelet szedett volna ki. Cuki volt. De nem tudtam ezt a problémat amit írtál most tanultam egy új dolgot.

2020. máj. 21. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Jelentem a rigó szépen erőre kapott, ma pedig tett egy próbarepülést, körberepülte a kertet, de a teraszon ücsörög inkább, és megszerette a macskatápot, mert még mindig lopkodja a cicák táljából :D
2020. máj. 23. 15:24
 9/10 anonim ***** válasza:
:)
2020. máj. 23. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mizu?
2023. jún. 15. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!