Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Miért támad meg a kézzel...

Miért támad meg a kézzel nevelt két hónapos papagájom?

Figyelt kérdés
5 napja hoztuk el egy tenyésztőtől a kissándor papagájomat. Eleinte rettegett tőlünk, de mostmár iderepül ha hívom, és eszik is a kezemből. Viszont most, hogy kezd felbátorodni, brutálisakat belémharap. Mindenhol azt mondják hogy az a legjobb taktika ha tudomásul sem veszed, és így rájön hogy nem megy vele semmire, de nála hiába próbálkozom, úgy harap mintha az egyik rágós játéka lennék, amíg el nem kezdek vérezni. Egyszerűen nem bírtam ki és lelöktem a kezemről, és ettől csak még jobban bepörgött. Megpróbáltam azt is, hogy mikor megharap akkor rászólok és pár percre kimegyek a szobából. A ketrecéből nagyon sokat van kint, legtöbbször kedve szerint ki-be járkál. Se a szobám, se a ketrece nem ingerszegény, bőven van helye röpködni. Elkezdtem tanítgatni klikkerrel, és minden jól ment de mára már nem érdekli csak repül a kezemre és ha nem kap jutalomfalatot akkor harap. Lehet hogy túl sok szabadságot adok neki? Tudom hogy ezek a madarak átesnek egy ilyen "lázadó kamaszkoron" (angolul bluffing), de szerintem ennek nem 2 hónapos korában van itt az ideje. Ötletek? :)

2020. máj. 26. 15:22
 1/8 anonim válasza:
23%
Szia! :) Bár nekem nincs papagájom, megpróbálok segíteni! Igazából én azt gondolom, hogy most nem mondom én se, hogy kamaszkora van, hanem még gyerek. Úgy gondolom, ez teljesen normális. Nézd meg, a kölyökkutyák is milyen játékosak. Mivel nem öreg állat, ezért szerintem max. egy kicsit szólj rá, hogy ne harapdáljon. Remélem tudtam segíteni! :)
2020. máj. 26. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
41%

Azért, mert kölyök és szemtelen. Az embereknél is több lázadó korszak van. Az első még egész pici korban jelentkezik, amikor a baba elkezd járni, és ellöki a segítő kezet, hogy ő egyedül akarja csinálni, akkor is, ha százszor a fenekére huppan közben. A madaraknál ez az időszak akkor van, amikor elkezdenek repülni, és megnőnek a lehetőségek számukra, kicsit jobban kitárul a világ. Viszont ivarérett korig még lehetnek hasonló dackorszakok.

Másrészt még csak 5 napja van veled, az nagyon rövid idő, nem vagy még haver, még nem bízik.

Párja remélem, lesz.

2020. máj. 26. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
0%
2. válaszoló: igen, ez is benne van a pakliban. Szóval nyugodj meg! Ez nem azt jelenti, hogy nem szeret téged. :)
2020. máj. 26. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
63%

Jézusom ezt hogy lehet dackorszaknak titulálni??

5 napja van veled! Minden új, semmi sem ismerős neki, sem a teret, sem a kalitkát, sem az új gazdit nem szokta még meg, fél, bizalmatlan, ezért agresszív! Egyébként nem kutya, hogy rászólsz, ott hagyod meg ilyen baromságok, ha beléd csíp! Nem klikkerrel kell tanítani és nem most kell nekiállni, hanem ha már bízik benned. Konkrétan 1 hétig ki sem szabadott volna engedned a kalitkából, amíg megbarátkozik az új hellyel és veled, a hangoddal stb. A bizalmát kellene elérned. Ha ez megvan akkor vegyél mellé fajtársat (már ha elfogadja szegény a kézzel nevelés miatti sérült felfogásával), mert gondolom nem tudsz 0-24ben vele lenni. Ha egyedül tartod, depressziós lesz, tolltépős, agresszív öncsonkításra képes, végül halott.

2020. máj. 26. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
53%

Pedig van a papagájoknál is dackorszak. :-D Felneveltem már pár papeszt, és nem voltam nekik idegen, kézhez voltak szoktatva gyakorlatilag kikelésüktől, mégis eljött az az időszak, amikor elkezdtek kamasz módon lázadozni. :-D

Természetesen itt nem csak ez játszik, ezt én sem írtam, hanem az is, hogy még nincs meg a bizalom, de ne mondd, hogy a madaraknak nincs lázadó kamaszkoruk, én testközelből tapasztaltam, és régóta foglalkozom papeszokkal, úgy, hogy figyelem a viselkedésüket is, egyedenként ismerem a madaraimat. :-)

2020. máj. 26. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Gratulálok #5-ös, de attól még illik rájönni a sok papagájozás után, hogy 5 nap után nem a dackorszak van, hanem félelem...
2020. máj. 26. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Olvasd már el értelmezve is, amit írtam, és a kérdést is.

A kérdező kapott egy 2 hónapos papeszt. Ez pont olyan, mint hogyha árvaházból befogadna egy dacos kiskamaszt. Amúgy is egy önállósodási időszakukat élik ekkor, és még idegen is nekik az új hely. Az ismerőssel is lázadnak ilyenkor, egy idegennel még inkább.

2020. máj. 27. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én kifejezetten ellenzem a kézzel nevelést. Ezt mindig a költőpárra bízom, és közben kézhez szoktatom a kicsiket, de nem én nevelek, mert a szülők vannak a fiókákal nonstop.

Mostanában nagy divat lett minél fiatalabb egyedet venni, mert cukik, meg jobban a gazdihoz szokik állítólag, miközben alapvetően hiányosak az ismereteik a madarakról, madarak tartásáról, és gőzük sincs sokaknak, mi zajlik egy ilyen fiatal madárban, meg egyáltalán egy nagyobb madárban is, ha új helyre kerül. Én 3 hónaposnál fiatalabb papeszt csak annak adok, akinek nem idegen a madártartás, tudja az alap igényeit, hely, társ..., mert nagyon könnyű elrontani egy fiókát. Akiknek első madarai lesznek, annak idősebbet, ivarérett, fiatal felnőttet ajánlok, akik már nyugodtabbak, akiknél csak az új környezetbe szoktatás lesz meló, de már túl vannak a lázadó időszakon (kölyökkutya sem való mindenkinek).

Aki akarja, érti a mondandómat, aki nem, úgyis folytatja a magáét. Én szívesen segítek annak, aki megoldást keres és érteni akarja a papesza viselkedését, és jól akarja kezelni a problémát.

2020. máj. 27. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!