Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mennyi ideig marad "élve" egy...

Mennyi ideig marad "élve" egy tojás?

Figyelt kérdés

Találtam a kertben egy tojást:

[link]

Nem tudom milyen, lehet hogy valami kissebb tyúké, a fűben találtam, hidegen. Nem tudom mennyi ideig volt ott, vannak galambjaim, csak sajnos aznap állt fel a rossz tojásról az egyik galamb. Rá öt napra letojt ( vagyis ma) és gyorsan ki is cseréltem a tojását a találatra. Eddig hűvösben volt tartva egy fiókba, lehetséges hogy még kikel?

És van ötletetek hogy milyen tojás lehet?



2020. máj. 27. 10:39
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy megindult-e a fejlődés. Ha igen, akkor pár óra alatt kihül és nemfog kikelni. Ha viszont még akkor nem indult meg, lehet rá esély, hogy ki fog kelni, elméletben. Lámpázd át.

Gyakorlatban akármilyen jó szándékkal tetted, nem kellett volna. Én vadkacsa tojásnak nézem (nem biztos, hogy az). Ha jól tudom, a galamb 13-18 napig kotlik, a vadkacsa viszont 22-28 napig. Más a hőmérsékleti és a páratartalmi igénye is a 2 különböző faj tojásának. Attól, hogy tojás, még nem rakjuk be bármi alá, mert pont ezzel nyírod ki. Máskor hagyd ott, ahol találtad.

2020. máj. 27. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg nem lehet megmondani... nézd egy lámpán keresztül, hogy látsz e benne vörös csíkokat. Majdnem biztos vagyok, hogy ebből semmi sem fog kikellni, mert a tojásoknak pontos hőmérséklet és páratalom szügséges amit max. csak egy inkubátorban lehetne előidézni!
2020. máj. 27. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!