Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Csirkekeltetés otthon, miért...

Csirkekeltetés otthon, miért nem kelnek a 21.napon ha mozognak a tojásban?

Figyelt kérdés

Kaptam a mamámtól 2 napos tojásokat. Próbából beleraktam őket egy keltetőbe. De csak pár napra rá miután hazahoztam őket.

A leírás szerint csináltam eddig mindent, állandó hőfok vann benne, 38,7, és folyamatosan van benne víz. Minden nap forgatva voltak a 20.nap reggeléig, és nem össze vissza, hanem a megjelölt + ill. - jelek közt. Ma van a 21. nap, nem látszik hogy kelnének, nincs megütve a tojás, viszont látszik ha megvilagítom a tojást az alsó oldala felől, hogy mozog benne a pipi. Meddig várható hogy kikelnek? 10-ből 7-ben van élet, 3 versenyző már az elején elbukott.



2020. máj. 28. 15:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Napokig vártál a keltetővel, és csodálkozol? Az a csoda hogy nem pusztult el mind.
2020. máj. 28. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
87%

#1 Ha nem értesz hozzá ne szólj bele.

10 napos tojást is be lehet tenni a keltetőbe és ki fog kelni.

Mi 100 tojást szoktunk keltetni és a 100 nem azonnal fog összegyűlni hanem csak napok, akár hetek alatt.

2020. máj. 28. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

1. Ez így hülyeség amit írtál...

Nem szükséges azonnal keltetőbe rakni, a kotlós alá sem csak "mai" tojást rakunk, hanem összegyűjtünk kb. 20-25 tojást (nyílván ez több napig tart míg összejön) és alá rakjuk.


Kérdező, ha nem raktad hűtőbe őket a pár nap alatt akkor az idő nem probléma.

Ha mozognak akkor kifognak kelni, több napba is bele telhet.

2020. máj. 28. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
19. naptól kelnek a 23.-ig. A forgatást már a 18. napon abba kell hagyni, hogy a csibe be tudjon helyezkedni. Kelés előtt 24-48 órával törik át a léghólyagot, onnantól lehet hallani a csipogást és várni a kitörést.
2020. máj. 28. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

1. hülyeséget írt, díszmadaraknál is alkalmazzák, hogy elveszik a tojásokat, és egyszerre teszik vissza a fészekbe/odúba, amikor az utolsót is letojta a tojó, nem egyszerre tojják le a madarak a tojásaikat, hanem több nap alatt.

Pár nap +/- belefér, és ha lámpázásnál látod a mocorgást, nincs baj.

2020. máj. 28. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Nincs semmi baj valószínűleg!

Akkor van baj, ha nem volt elég pára nekik a keltetés alatt ...(gépfüggő)


Tegyél kicsit több vizet(meleget) spriccelgesd le a tojásokat pár cseppel, hogy felpuhuljon a tojás héja picit.



Lehet tök normális mert pl a fajta kicsivel több napig kel stb. ..


Akkor fognak kibújni, ha majd a tojásban elkezdenek csiperegni.


Azért biztos ami biztos ha meg 2-3 napig nem kelnek ki segits nekik(ha addig nem pusztultak el), nem bűn... De ha lehet próbáld a "természetre" bízni.



Ha sehogy nem akarnának kikelni lehet nem életképesek... Lehet a kakas/tyúk túl öreg volt...


De ahogy az előző is írta nincs semmi baj, pár nap belefér...nem minden szabályok szerint működik.

2020. máj. 28. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Minseo1998 ***** válasza:
100%
Megpróbálhatod (nagyon nagyon óvatosan) kiszúrni a tojást, mert megfulladhatnak (nekünk is volt rá példa) de igazából még nincsenek elkésve. Van, hogy ne pontosan a 21. napon kelnek ki, nekünk is akár 3 napig kelnek, egyelőre bízd rájuk, ha mozognak ki is fognak kelni szerintem
2020. máj. 28. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Minseo1998 ***** válasza:
100%
Viszont csak akkor avatkozz bele te, ha nagyon nem akarnak kikelni, mert akár árthatsz is vele. Most még teljesen normális, ha nem kelnek ki, akkor még nincs itt az ideje.
2020. máj. 28. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

6-os vagyok, teljesen egyetértek az utolsóval!


Egészséges csibéket :)

2020. máj. 28. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! 😊 Most néztem őket par perce, és mozorognak a tojásban, remélem épségben kibujnak
2020. máj. 29. 08:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!