Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Érdemes manapság strucctenyész...

Érdemes manapság strucctenyésztésbe belefogni?

Figyelt kérdés
Egy barátommal egy ideje azon gondolkodunk hogy belevágunk a strucctenyésztésbe,hízlalásba.Ő már foglalkozott vele 2010-ben,de egyéb okok miatt abbahagyta,így van fogalma a tartásukról.Egy közös ismerősünk ingyen ideadná a tanyáját,rendbetartásért cserébe,amin található egy 30x8 méteres akol,és 2 hektáros körbekerített területen fekszik,nekem van 5 hektár földem amibe tritikálét vetettem,jó termés ígérkezik,tavaly is jó volt.Tehát hely és takarmány is lenne.Egyelőre kb 50 csibét szeretnénk vásárolni.Észak-keleti részen lakunk erre nem nagyon foglalkozik ilyesmivel senki,nem tudjuk jelen állás szerint érdemes-e belevágni,van-e rá kereslet,érdemes-e belevágni..?

2020. máj. 29. 20:03
 1/4 anonim ***** válasza:
NEM!
2020. máj. 29. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Igen érdemes belevágni. Finom a tojásuk.
2020. máj. 29. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szia! Nem vagyok strucc szakértő, de először szerintem elég lenne 20 is, mivel nem tudom, hogy mennyire szeretik a telet és hol tárolnátok?
2020. máj. 29. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Jól bírják a telet nem kell nekik fűtött ól (csak jól hőszigetelt), viszont karám - na az igen. Drágább lesz a kerítés mint az ólak kialakítása. Elég magasra tud ugrani és erős a csőre is, a sima dróthálót szétkapja egy pillanat alatt.

S szerezz be egy bukósisakot is :D

2020. máj. 29. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!