Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Fecskék ellen mit lehet tenni?

Fecskék ellen mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

2 sorház között kb. 15 méteren 40 db fecske került elő a semmiből. (a 2 sorház egymással szemben van). Nos ezen a részen repdesnek, csipognak, 10 percenként jönnek lek@kálni az ablakomat a fecskék. Itt eddig 1 db sem volt. Nem értem hogyan került ide ennyi.

Mit lehetne tenni ellenük?

Hogy tudnám megvédeni az ablakomat, erkélyemet a hívatlan vendégektől?


HÁLÁS köszönetem a válaszolóknak!



2020. jún. 5. 13:45
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
78%
Semmit. Védett állatok, ráadásul ingyenes rovarirtást végeznek.
2020. jún. 5. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
82%
A fecskéket ne bántsd, hasznos madarak. Ha valami miatt mégis útban vannak, az MME tud segíteni a probléma megoldásában.
2020. jún. 5. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
72%
Legközelebb a költözésük után tehetsz ez ellen. Máshol ideálisabb hely kialakitásával. És a jelenlegi fészkelőhelyük, az ilyen célra alkalmatlaná tevésével.
2020. jún. 5. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

1. Csak cserébe körbe piszkítják az erkélyt, üveget. És semmilyen esetben sem esne jól szerintem neked se ha mennél munkába és egy szép nagy adag fecske sz.r hullna rád.


Köszönöm 2. és 3.!!

2020. jún. 5. 13:57
 5/18 anonim ***** válasza:
80%

Esetleg egy kis árnyékolót nem tudtok felszerelni az ablak fölé?

Nem pont ilyet, de valami hasonlót:

[link]

A szüleimnek a fölöttük lakó volt probléma, hogy folyton a szüleim erkélyére rázta a szőnyeget, meg repültek a cigarettacsikkek a felső szomszédtól, és ilyesmit szereltettek fel, azóta nincs ilyen probléma. De nem tudom, a ti házatoknál milyen lehetőségek vannak, egyáltalán kivitelezhető-e, engedik-e ezeket a ráépítéseket.

2020. jún. 5. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
86%
Ugyan arra gondoltam mint az 5-ös válaszoló. Az megoldaná szerintem. Semmiképp se "távolítsátok el" őket, mert rohadtul fogynak. Legalább a szúnyogokkal nem lesz sok gondod nyáron.
2020. jún. 5. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
66%
Az erkélyre ha szerelsz hálót az talán segít.
2020. jún. 5. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
87%
Nálunk is vannak szerencsére fecskék, sivítoznak, este pedig a rigók kiabálják tele a levegőt, mi meg örülünk neki. Két-három éve teljesen eltűntek, idén végre újra vannak. A fecske piszkítani sem szokott az ablakra, csak a galambok olyanok, hogy elhelyezik a csomagjukat a párkányon és a légkondi tetején át mindenhol, többek között időnként az ablakon is.
2020. jún. 5. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
84%

figyelj, tegyél valamit ablak felé most.

Aztán, ha ősszel elmentek, akkor valamit találjatok ki, hogy ne ide fészkeljenek már eleve, de most nem kéne elzavarni, mikor költenek...

2020. jún. 5. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
53%
Ha Az erkélyre teszel műmadarat, akkor nem mennek oda olyan szívesen.
2020. jún. 5. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!