Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A hullámos papagájom liheg,...

A hullámos papagájom liheg, bágyadt és nem eszik, nem iszik. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Tegnap vágtam le a szárnyát, hogy ne tudjon elszökni, és azóta olyan sokkos állapotban van. ( tavaly már le volt vágva a szárnya és akkor nem volt ez ) Nem nagyon hallottam még enni se és csipogni se csipogott még a mai nap. Próbáltam megnyugtatni, a játékát oda adtam neki, azzal nem is volt probléma mert kérte, hogy simogassam a pofikáját. Etetni is csak kézből adtam neki egy kis fürt kölest. De ugyan úgy tollászkodik, mintha nem történt volna baj, csak mikor elkezd lihegni és fáradtan ül és nem látom őt enni kétségbe esek :(
2020. jún. 9. 12:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha levágod a szárnyát nem tud repülni, ha nem repül elsorvadnak az izmai és teljesen legyengül a szervezete végül elpusztul. Soha többet ne csinálj ilyet!!!

A másik meg mi az, hogy ne szökjön meg, hát b+ ha kiengeded legyen becsukva minden ajtó és ablak és akkor nem szökik meg!

Plusz egyedül tilos tartani kell neki a társ, mert ebbe is belepusztulhat.

2020. jún. 9. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
82%

Jézusisten 😵😵😵😵

Ezt milyen idióta helyről szedted hogy vágd le a szárnyát?!!!!! MIÉRT TART ÁLLATOT AZ AKI CSAK KÍNOZZA?!??!

2020. jún. 9. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Három négy éve van már meg, tud repülni, de nem én tehetek róla, hogy idáig jutottam! Mivel van egy f*sz bátyám akinek tökmindegy hogy elmegy így erre a döntésre jutottam! Eddig is csukva volt minden ablak ajtó, hogy ne menjen el, de nem ez volt a kérdésem, hogy mit tegyek mert nincs szárnya, hanem mert nem eszik nem iszik!! És nem viselkedik úgy mint aki halálán van.
2020. jún. 9. 13:28
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Azt írod tud repülni, tehát meg is tud szökni, így semmi értelme levágni a szárnyát...

Te elmondásod szerint azért vágod, hogy ne tudjon megszökni, akkor most miért is vágod??

Ez kicsit ellentmondásos nem gondolod?

Gondolom csak egy beteg provokáció ez az egész...

2020. jún. 9. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy szerintem már leírtam az 1. válaszban miért viselkedik így, csak el kéne olvasni...
2020. jún. 9. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
58%
Azt tudod, hogy a szárnycsonkítás állatkínzásnak minősül?
2020. jún. 9. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
44%

6. Nem minősül annak, ez bevett szokás tyúkoknál és más baromfiknál, hogy ne repüljenek el.

Ez nem azt jelenti, hogy az egész szárnyát levágja, csak a tollai végét vágja le, ami teljesen fájdalom mentes.

Bár az tény, hogy egy papagájnak ez valóban kínzás lehet.

2020. jún. 9. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
50%
Hiába pontozzátok le a 7-est, akkor is igaza van...
2020. jún. 9. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Ne keverük ide a házi szárnyasokat, akik repülés nélkül is vígan elélnek. Díszmadárnál a szó szoros értelmében állatkínásnak minősül! Az #1 szépen leírt mindent. Végülis úgy látom, baromira mindegy, hogy mibe pusztul bele szerencsétlen, az izmok elsorvadásába, az immunrendszer tönkretételébe, a magányba, vagy a sokkba az evezőtollak levágása után. Neki ez megkönnyebbülés lesz.

Egyébként sokkot kapott, nyílván állatorvoshoz sem fogjátok vinni, szóval még 1-2 napig kínlódik, aztán elpusztul.

2020. jún. 9. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező

Te elmebeteg vagy

2020. jún. 9. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!