Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Melyik rigóra vonatkozik a...

Melyik rigóra vonatkozik a "korán reggel ritkán rikkant a rigó" mondat? Szerintetek a rigó - legalábbis a fekete - nem pont korán rikkant? És a sárgarigó?

Figyelt kérdés
Régebben, amikor kutyával sétáltam, hajnal 3-kor keltem, a feketerigók már ébren voltak és énekeltek. Felétek nem?!

2020. jún. 9. 14:54
 1/8 anonim ***** válasza:
Ritkán rokkant. Úgy jó a mondóka.
2020. jún. 9. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Jajjjj. Ne fárassz már.
2020. jún. 9. 14:57
 3/8 anonim ***** válasza:

A fekete rigók hajnalban kelnek, néha segítenek a baglyoknak egerészni is.

A sárga rigó azért nem kel korán, mert a színe sárga és emiatt a naphoz hasonlóan csak nappal rikkant, de nem korán.

A sárga rigó általában 8-10 körül ébred, a fiókák is akkor szoktak kikelni a tojásból.

Viszont, ha éjjel kelnek ki, ami majdnem kizárt, hiszen sárga rigó, akkor a fekete rigó lesz a családja.

2020. jún. 9. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, hogy kifejtetted! (Az utolsó mondatot nem értettem.)
2020. jún. 9. 15:31
 5/8 anonim ***** válasza:

Énekes rigó nálunk például 03:45-kor kel. Megfigyeltem. Mert én is kelek vele, ha kell, ha nem:)

Az azért elég korán van.

2020. jún. 9. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

;-)


Nálunk énekes rigó nincs - vagy még nem vettem észre. Fekete és sárga van.

Te merre laksz, melyik megye? Én Vp megyében lakom, elég "madaras" részen.

2020. jún. 9. 16:41
 7/8 anonim ***** válasza:

Pest, Pilis-hegység környéke

Az énekes barna,és a hasa pettyes.

Korábban kel, mint a fekete.

2020. jún. 9. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi! Biztosan ott is sok a madár. :)


A fekete is jó korán kel, de konkrét időpontot nem tudok mondani, mert már régen volt az a kutyasétáltató időszakom.


Mindenesetre nagyon szelídek voltak a rigók, nem repültek el, ha elsétáltam mellettük, egészen közel.

2020. jún. 9. 16:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!