Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hullámos papagáj fiókákat...

Hullámos papagáj fiókákat kézhez lehet szoktatni úgy, hogy a szülei nincsenek?

Figyelt kérdés

Van két hullámosunk, akiket nem igazán sikerült kézhez szoktatni. Annyit sikerült elérnünk, hogy nem röpködnek össze-vissza, ha a ketrecbe kaját teszünk.

Hamarosan fiókáik lesznek, őket könnyebben kézhez lehetne szoktatni? Szeretnénk, ha bátran kijönnének a kalitkából (főleg télen, amikor a kicsiben vannak) és repkednének, anélkül, hogy teljesen bepánikolnának tőlünk.


2020. jún. 15. 17:36
 1/10 anonim ***** válasza:
31%

Tenyésztő vagy? Nem? Akkor ne szaporíts. Mi a terved a fiókákkal? Megtartod mindet, vagy leadod őket kereskedésbe, hogy ők is arra a sorsra jussanak, hogy 8-10 papagájjal osztozzanak 1-nek is kicsi kalitkában? De most komolyan...ha ezt a kérdést feltetted, akkor fingod sincs az egészről. Könnyen lehetnek szétcsúszott lábú, életképtelen fiókák, ami a hozzá nem értésből ered.

Nade, hogy a kérdésre is válaszoljak... Szelídek lehetnek a fiókák, megfelelő gondoskodás mellett. Rajtatok múlik.

2020. jún. 15. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Mióta vannak nálad a madarak?
2020. jún. 16. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Miért kell egyből beugatni. Miért adnám le őket kereskedésbe? Soha nem veszek onnan állatot. Honnan tudod, hogy épp nincsen nagyon is jó dolguk nálam a madaraimnak? Miért ne lenne fingom sem az egészről? Attól, hogy még nemigen foglalkoztam annyira szelidítéssel felnőtt madaraknál? A gyanusítgatás meg az alaptalan ítélkezés az megy.
2020. jún. 16. 13:40
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Nem vagy tenyésztő, innentől kezdve szaporítónak (és felelőtlen gazdának) minősülsz. Ez van, nem én találtam ki. Tájékozódj.
2020. jún. 16. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Rendben, akkor valaki vagy alattomos tenyésztő, vagy semmirekellő gazda. Értem, köszönöm.
2020. jún. 16. 15:47
 6/10 anonim ***** válasza:
Esetleg az én kérdésemre is válaszolnál? Mióta vannak nálad a madarak?
2020. jún. 16. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Azért vicces, hogy kb 3 ember van ezen az oldalon, aki valóban ért is hozzá. Ha leírom a frankót, akkor meg le vagyok pontozva, meg beszólsz. Tudod, ha a szülőket nem sikerült megszelidíteni, ki tudja, mit csinálsz még rosszul. Nem tudni mekkora a kalitka. A hulik költésnél agresszívak lehetnek, akár a saját párjukat is kinyírják. Nem mindig probléma mentes a fióka nevelés. Így, hogy a szülők nem szelídek, kevésbé bizalmasok veled szemben, lazán megzavarhatod a költést. Ha a szülők nem kapnak megfelelő étrendet, az a fiókák halálát okozhatja. Ha tapasztalatlan első fészekaljas szülők és otthagyják a tojásokat, vagy a fiókákat, táperszerrel kell tovább nevelned őket, 0-24 felügyelettel. Ha az oduba kevés, vagy nem megfelelő anyagot rakod, szétcsúszik a lábuk. Van közeledben egzós doki? Soroljam még? Nem érdekel, ha bárki belém veszik. Nekem a madarak jólléte a fontos, nem random emberek köpködése. Boccs, ha túlreagáltam, de semmit sem utálok jobban, mint azt, ha valaki állatot tart, de egy ilyen kérdéssel nincs tisztában. Nem gyerek játék ez az egész, a madarak életébe kerülhet. Csak akkor vágj bele, ha minden dologgal tisztában vagy és felkészültél mindenre.
2020. jún. 16. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Mondjuk a kérdező előbb tisztázhatna pár dolgot, mielőtt leszedjük a fejét. :-D

Mióta vannak nála a madarak, mennyi idősek, mekkora a helyük... stb. De eddig csak a vitát látom köztetek, ami nem visz előre. Akkoriban voltak először madaraink, amikor még nem volt internet, később pedig mikor már elértem tapasztaltabbakat, hozzáértőket, akkor azért kitisztult, hogy a nyomtatott szakirodalmak sok tévedést tartalmaztak, amikből mi annak idején tájékozódtunk a szüleimmel. Később aztán sok infót magamra szedtem. Szóval ismerem a nehézségeit, buktatóit a fiókázásnak, a szelídítésnek. Ezért is lenne jobb többet tudni a kérdező oldaláról.

Pont a minap szóltam hozzá Facebookon egy bejegyzéshez papagájos csoportban, ahol a közzétevő büszkélkedett, hogy most repültek ki a fiatalok és már újra tojást raktak a szülők, és többen is azt tanácsoltuk, hogy el kéne venni az új tojásokat, mert kimeríti a szülőket, ha nem hagyja őket pihenni. Már nincs meg a tevékenységnaplómban és a csoportban sem látom a bejegyzést, nem tudom, hogy a bejegyzés lett törölve vagy én lettem letiltva. Remélem, megfogadta a tanácsot, mert sem bántás, sem agresszió nem volt a mondandómban.

2020. jún. 16. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
#8 Na látod, ezért kapom fel a vizet néha. Borzalom ami a csoportokban is megy. Rengeteg a tudatlan gazda, pedig 2 perc lenne utána olvasni az adott fajnak meg bármi másnak. (Ezzel most nem téged támadlak kérdező) Rengeteg az egyedül tartás, emberi kajával etetés, pici kalitkában tartás, még körkalitkás tartás is akad. Amúgy alapból nem vagyok ilyen típus, csak ha olyan a kérdés, ami nem kéne, hogy kérdés legyen.
2020. jún. 16. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Tenyésztők között is van tudatlan. :-D Hím nimfapapagájnak kaptam tojót évekkel ezelőtt, akkor még én sem voltam ennyire tájékozott színgenetikában, most már tudom, hogy abból a mintázatból nagyon ritka a hím, nem is viselkedett hímként, még mindig megrögzött elmélet a pofafolt árnyalata, miközben eltérő pofafolt mutációk léteznek, amikre tenyésztenek is, akik a színgenetikára jobban rámennek. Nem mindenki megy bele mélyebben, aki amúgy hivatalosan egyesületi tagként tenyészt akár régebbről is, van papíros tenyésztő, aki szerint hülyeség, hogy egyedül nem tartunk madarat. Én egyszerre 10 madárnál többel nem foglalkozom, a viselkedésüket is megfigyelem, elemzem, ezt nem mindenki teszi meg. Nem nevelek kézzel, legfeljebb besegítek a szülőknek. Rehabilitáltam is már.
2020. jún. 16. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!