Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Azt olvastam hogy a kanáriknak...

Janó Olimpia kérdése:

Azt olvastam hogy a kanáriknak nem jó ha kiengedik a házban, de azt is hogy rossz nekik a mindig a kalitkába vannak zárva.Amióta a kanárim párja meghalt rendszeresen kiengedem. Valaki megtudja mondani hogy ez jó-e neki vagy nem?

Figyelt kérdés

#kanári #Kiengedni a házban
2020. jún. 17. 10:48
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom mekkora a kalitka, van-e benne lehetősége repülni. A madaraknak kell a repülés, különben elsorvadnak az izmok, legyengül a szervezet. Mindenképp jó, ha kiengeded egy madárbiztos szobába. Vegyél mellé párt, egyedül nem tartható.
2020. jún. 17. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
78%

Általában a kanárik nem szelídek és nagyon stresszelősek,

ha amíg kint van neki megy mindennek és összetöri magát nyilván nem jó neki, de az sem jó ha állandóan stresszel, mert abba is belepusztulnak.

A kalitkába zárást, nyilván a kicsi kalitkára értik, amiben nem tudnak repkedni, ez valóban nem jó nekik.

A legjobb egy röpdében tartani, ami fix helyen van, tehát nincs gyakori környezet változás és tud kedvére repkedni.

2020. jún. 17. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
68%
Ha ismeri a helyét és visszamegy, akkkor nincs probléma. Ne legyen bent más állat, ne legyen nyitva az ablak, vegyszerhez ne férjen hozzá, figyeljetek rá, mikor kint van.
2020. jún. 17. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az én madaraim is minden nap ki vannak engedve. A madár kell hogy repüljön, még ha nagy kalitkája van, akkor is jobb ha ki van engedve. Ha nem pánikol, akkor nyugodtan kiengedheted. Persze mindig tartsd szem előtt és a többit a hármas válaszoló leírta. Ha van nagy tükör vagy ablak akkor azokat le lehet takarni valamivel vagy befüggönyözni, nehogy neki menjen. Az én madaraim szerencsére felismerik az üveget és elkerülik.

U.i Minél hamarább vegyél neki párt nehogy magányos legyen.

2020. jún. 18. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!