Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hanyadik napon indul be a...

Hanyadik napon indul be a begytejtermelés a galamboknál?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy pár rövidcsőrű tojást tenni posták alá. A rövidcsőrűek 3 vagy 4 nappal a posták előtt tojtak és nem tudom, hogy lehetséges-e még a tojások cseréje.Ha kicserélem a tojásokat attól tartok, ha kikelnek a kicsik nem tudják őket begytejjel etetni.

2020. jún. 17. 13:56
 1/4 anonim ***** válasza:

A 3-4 nap különbség sok. Sajnos a 13.-14. napon még a postaknak nem lesz begyteje. A begytej a 17.naptol képződik viszont talán 1-nappal meggyorsitható, de a pattogó tojást kell alájuk tenni, ugyanis észlelik a fióka mozgását a tojásban és már ez begytej termelésre készteti, így mire kikel a fióka már megkezdodott a termelés, vagyis nem jó, ha hirtelen fiókat teszel azon párok alá, ahol még nem kelnek a kicsik.

Esetedben annyit tehetsz, hogy ha a rovidcsoru fiatalok 3 - 4 naposak lesznek a postak alá rakod, addigra már náluk is kelni kezdenek így les, begytejuk és ők nevelik tovább.

2020. jún. 19. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Rendben!

Köszönöm!

Tehát akkor jól értelmeztem, hogy ez magától is beindul a 17.nap során?

2020. jún. 20. 11:26
 3/4 anonim ***** válasza:
Magától nem biztos, hogy beinful, erre nem tudok válaszolni. Ha mondjuk egy mű vagy bezápult tojason ülnek 17 napig nem tudom be e indul nekik. De szerintem inkább nem.. Mint írom, az a valószínű, hogy a fióka mozgása a tojásban, vagyis kelése indítja be, ami kB 24 óra és mire kikel addigra már termelődik a begytej. Hisz a begytej kb 1 hétig termelődik viszont a tojás nem mindig a 17. napon kel ki. Hidegebb időben vagy ha nem eléggé melegítik akár 21. nap is lehet a kelés ideje vagy bármi 17 és 21 között. Ebből következik, hogy ha a 17. napon beindulna de a fióka csak a 21. napon kelne akkor már csak 3 napig etetnék begytejjel. Viszont ez nem így van.. Bármikor kel ki, kB egy hétig kapja a begytejet. Vagyis a szülők észlelik a kelés időpontját és ekkor kezdik a begytej termelést.
2020. jún. 21. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget!
2020. jún. 21. 21:35

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!