Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogy lehet megakadályozni,...

Hogy lehet megakadályozni, hogy a galambfióka légcsövébe kerüljön a kaja etetéskor?

Figyelt kérdés
Sok helyen írják, hogy gyakran megesik, és a kicsi ilyenkor megfullad. Hogy lehet megakadályozni ezt, illetve ha már megtörtént a baj, mit lehet tenni?

2020. jún. 22. 09:36
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

sokat nem lehet tenni, mivel bemegy a tüdejébe a víz..

én egy fülmosó fecskendőnek vágtam le az alját, megtöltöm puliszkával(50%búzadara+50%kukoricadara, tehéntúró, kálciumpor), abba beledugja a fejét, nyeldekel, ahogy fogy a kaja, nyomom a fecskendőt.

Ezért nem szabad vizet adni neki, azt nem tudja kezelni. Ne legyen nagyon híg a dolog. Mit kap amúgy?

2020. jún. 22. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Még semmit, mivel csak a jövő héten jön a galamb

(megvárom, amíg már nem kell neki begytej)

De csibe indítót vettem neki, ahhoz meg majd adhatok reszelt répát, kálciumot, jolovit cseppeket.

Egyébként ugyanazt a fecskendőt készítettem el amit te is.

A csibeindító por formában van, ahhoz még rakhatok összetört puhított magvakat, és akkor talán nem lesz olyan híg.

Tehát vizet ne?

Van amikor gyorsabban leemészti a vizet a begyéből mint a kaját, és felkeményedik. Ilyenkor írják, hogy itassuk.

2020. jún. 22. 12:11
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nálam elég volt a "pempő" víztartalma, így is nagyon hígat eresztett.

Időközben kiderül. Ha már nem begytejet eszik, akkor sztem mehetnek a puhított magvak.

Galambász azt ajánlotta, hogy répát ne inkább, (bár tisztítja a beleket), borsót adjak (konzervet próbáltam, kevés sikerrel).konzerv kukoricát, főtt rizset, főtt tésztát eszik néha. A búzát is megfőzöm picit, hogy puhuljon. Írtó nehéz, amíg megtanul magától enni, kb 1 hét kínlódás:)de aranyos közben.

2020. jún. 22. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

"pempő" forrása:

[link]

2020. jún. 22. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Egészen pici 3 napos korától etettem, vízzel hígított búzadarával. A folyadék pótlásra mindig figyeltem.


Most lesz szeptemberben 15 éves a boldog és egészséges kisbarátom! Imád engem. Talán mert azóta is mindig mindenben a kedvében járok!


Amikor meglát, még a párját is otthagyja és jön hozzám, hogy "verekedjünk", vagyis én simogassam, ő meg harapdáljon és jól elverjen a szárnyával. Amikor tovább akarok menni, követeli hangosan, hogy menjek játszani. Ha leülök, oda telepedik mellém és nézeget, félre fordított fejjel, hatalmas rajongással! 😉

2023. aug. 29. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ja, és a kérdésre a válasz, mindig csak nagyon keveset kell egyszerre kínálni neki.

Ha azt lenyelte, csak akkor mehet a következő adag.

A lényeg, nem tömjük tele a vsőrét.


Mint ha magad ennél.

Amíg le nem nyeled a falatot, addig nem veszel a szádba egy következőt, mert mi is mellé nyelnénk, ha valaki csak tolná a szánkbavegyfolytában.

2023. aug. 29. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!