Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Már kb. egy fél éve van meg a...

Már kb. egy fél éve van meg a nimfa hím papagájom és nemrég vettünk hozzá egy hím kecske papagájt. Összezártuk őket direkt egy más ketrecbe, de a nimfa csipkedi a másik papagájt (nem folyamatosan, és nem is olyan durván). Megfognak békülni?

Figyelt kérdés
Mit csináljak?

2020. jún. 24. 10:18
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Mekkora a ketrec? Hány etető és itató van?
2020. jún. 24. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
40x30x60cm egy etető és egy itató van benne, de van bent sárgaköles és jutalom falatka is
2020. jún. 24. 10:39
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Basszus ember....

A kecske röpde madár!!! Több méteres röpde kell neki! Egy ekkora kalitkába zárva, állatkínzásnak minősül!!! Ráadásul egy nimfával van összezárva és még csodálkozol, hogy gondok vannak? Ember...Kezdjük az elején. Minden papagáj fajt minimum párban tartunk. Nimfát lehet kecskével tartani, de ahhoz röpde kell és mindegyik fajból legalább 2. Mivel azt írtad "össze zártad őket"...Ha új maradat hozol, akkor nem szabad azonnal összerakni őket, főleg nem egy ismeretlen, idegen, mini kalitkába. Kell 2 hét karantén, ha az új madár beteg, ne fertőzze meg a többit. Aztán szépen, lassan össze ismertetni őket.

A nimfának minimum 1 méter hosszú kalitka kell! A kecskének meg röpde, nem zárhatod be ilyen pici helyre, mert ki fogja nyírni magát! Most komolyan! Mi a fenének tartassz állatot, ha az alapvető szükségleteivel sem vagy tisztában? Ez szó szerint állatkínzás, amit te csinálsz!

2020. jún. 24. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Eleve kicsi a kalitka egy darab nimfa számára is, erre csak úgy bedobtál hozzá egy "vadidegen betolakodót" (számára az), így még kevesebb hely jut neki. Persze hogy nem örül neki.
2020. jún. 24. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Külön szedtem őket 2 egyforma ketrecbe. Nem tudok sajnos nagyobbat venni a hely miatt, a nimfa fel év után sem barátkozik meg velem, gondoltam egy másik papagajjal el lesz, az allatkereskedesben azt mondták meglesznek időt hagyva nekik. Én nem gondolnám magam allatkinzonak, es láttam már papagajt fele ekkora ketrecben is..


Egyébként persze nem szeretném ott tartani a kecskepapagajt mar eszik a kezemből, remélem hamarosan ki is vehetem a ketrecből:)

2020. jún. 24. 12:05
 6/8 anonim ***** válasza:
42%

Kereskedésből tilos állatot és kalitkát is venni! Nem értenek hozzá, 8 madarat zárnak össze, 1-nek is kicsi kalitkában. És persze rád sózzák a mini kalitkát. Szerinted ez így okés? Ha nincs helyed, akkor ajándékozd el őket (Facebookos csoportokban szívesen mentenek madarat olyan bugyuta emberektől, mint te vagy).

Hallottál már a depresszióról? Ha egyedül és szarul tartassz egy papagájt, akkor depressziós lesz. Először csak csendesebb lesz, később kitépkedi a tollait, akár meg is megcsonkítja magát, lerágja a lábujjait, lábait. Belehal a magányba és a rossz tartásba. Élőlények, nem dísztárgyak! És de, állatkínzónak minősülsz. Neten találsz leírást bármilyen papagájról. Nézz csak utána a kecske igényeinek és gondolkozz el!

2020. jún. 24. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Kereskedésben a szart is eladják, és nem is mind értenek az általuk forgalmazott állatokhoz. Én nem mondom, hogy tilos onnan bármit is venni, de aki oda megy bármit is venni, az jobb, ha már képben van.


Egy ekkora kalitka a nimfának is kicsi. Ráadásul kellene saját fajtárs társaságnak. Nem kötelező ám madarat tartani, ha nem tudsz megfelelő helyet kialakítani. Vagy legyen állandóan szabadon a lakásban pár helyiséget kivéve (WC, konyha), vagy egy adott szobában, vagy röpde kell. Nekem is kicsi a lakásom, de egy sarkot elkerítettem röpdének, ami csak a madaraké teljes szoba belmagasságban. Kalitka csak azért van bent, mert arra tudom akasztani az etető-itató edényeket.

2020. jún. 24. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Nimfa mellé tojó nimfát vegyél, a kecskét ajándékozd el megfelelő helyre (röpdébe). A két nimfának is sokkal nagyobb kalitka kell.
2020. jún. 24. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!