Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Lenne több kérdésem kecskepapa...

Lenne több kérdésem kecskepapagájokkal kapcsolatosan. Valaki tud segíteni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Most előre leszögezném, hogy ezzel a szaporítós dologgal hagyjatok, nem akartunk minden áron fiókákat.

De akkor bele is kezdenék. 9 tojás volt összesen, abból 5 fióka kelt ki (kecskepapagáj). Tegnap repült ki a két legnagyobb fióka. A nagyobbiknál minden rendben ment, de a kisebbik valahogy úgy esett le, hogy az egyik lába megsérült valahogy, az egész lábát csak lazán lógatja (és mielőtt kérdeznétek, nagy, jákóknak való kalitkáról beszélünk). Felhívtuk a tenyésztőt, aki két opciót mondott:

1. kibicsaklott -> hagyjuk pihenni, rakjuk vissza az odúba, majd helyrejön.

2. eltörött -> sínbe kell rakni

Végigtapogattam a lábát, és sehol sem éreztem, mintha el lenne törve. Akkor valószínűleg csak kibicsaklott? Mert ha el lenne törve, a legközelebbi madárkórház az állatkert lenne Budapesten, de mire oda is érnénk már valószínűleg elpusztulna a hőség miatt, és enni sem tud még önállóan... A tenyésztő is egy órára van tőlünk. Szerencsére étvágya van, és etetik is a szülők. Ma, meg tegnap estefelé úgy láttam, hogy jobban van, mert kipihente magát. Szerintetek akkor nincs nagyobb gond? Helyre fog jönni?

A másik dolog pedig az, hogy ugye a nagyobbik fióka (tojó) kijött, kint is aludt már, minden rendben ment. Vele nincs gond. Viszont a hímmel, azaz az apjával van bőven. Létezik olyan, hogy összekeveri a tojóját a fiókájával, aki szintén tojó? Mert ott ugrálta körbe a fiókát, és rá is akart mászni, és utána mindenki tudja mi történne... A tojóját pedig eteti. Tudom, hogy szokta etetni máskor is a tojóját, de a fiókának már nem is adott semmit, pedig egyedül még nem tud annyit enni. Az egészben még az a vicces, hogy a tojója sárga, a fióka pedig zöld. Miért csinálja ezt, tényleg összekeveri? Még nem is ivarérett a fióka!

Köszönöm, ha valaki szánt egy kis időt erre a regényre, és tud segíteni.



2020. jún. 28. 10:00
 1/2 anonim ***** válasza:

A kecske röpde madár, nem elég neki a kalitka, még akkor sem, ha jákó kalitkáról van szó. Viselkedésbeli, illetve terület védő problémákat okozhat. Nem keveri össze a párjával a kicsit. Azért csinálja ezt, mert rossz szülő, a párosodási ösztön hajtja, nem a nevelési.

A picit meg nem ártana megnézetni. (Exo-Pet, Pazár Péter-t ajánlom) Inkább nézzen rá, még ha nincs is komolyabb baja, minthogy később rosszul forr össze vagy lebénul, elsorvad a lába. Ha nem is érzed, de eltörhetett akár a combcsontja is. Nem tudom van-e szállító ketreced, abban kéne vinni, hogyne törje össze magát. Le kell takarni, nem lesz baja addig.

2020. jún. 28. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, még jöhetnek. Természetesen ki szoktam engedni őket repülni a szobámba (kb. 12 nm) + tervezünk nekik jövőre kinti röpdét építeni
2020. jún. 28. 12:03

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!