Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Nem rossz úgy nagytestű...

Nem rossz úgy nagytestű papagájt tartani, hogy jó eséllyel túl fog élni?

Figyelt kérdés

Én is sokszor gondoltam rá, hogy a hullámosaim és pintyeim után vennék egy nagy papagájt. Jákó, nagy sándor stb. Viszont, ahogy nézem sokszor ezek 50-60 évig is élhetnek vagy akár tovább is. Még huszonévesen is úgy vagyok vele, hogy simán túl élhet, vagy öregségemre nem tudok róla gondoskodni. Akkor mi lesz vele? Mehet új gazdákhoz, de lehet megterhelné lelkileg stb.


Akinek van ilyen nagy papagája fel szokott ez merülni?


2020. jún. 29. 14:25
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
A gyerek jó esetben felnőttkorára tud gondoskodni magáról...
2020. jún. 29. 14:33
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyedül nem tarthatók (egyes számban írtál). Amúgy mivel bejelentés köteles a tartásuk, ha a tulajdonos elhuny, átveszik az állatkertek, madárparkok stb. Ezzel jár. 120 évig élő teknőst sem vesz az, akinek nincs terve a későbbieket illetően. Papagájnál is így van. Megfelelő tartás mellett sokáig élnek. Aki felelős állat tartó, az gondol az állata jövőjére. Kutyát is úgy vállalsz, hogy bár kb 15 évig él, közben téged bármi érhet és túlélhet a kutya.
2020. jún. 29. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Értem, erről mondjuk nem hallottam, hogy kötelező bejelenteni. Vajon mindenki meg is teszi?
2020. jún. 29. 14:54
 4/13 anonim ***** válasza:
53%

Papagájt tenyésztőtől veszünk, nem kereskedésből és nem szaporítótól. Ha szaporítótól vagy kereskedésből veszel madarat, akkor nyílván szarnak erre. De amúgy kötelező. Itt olvashatsz erről bővebben:

[link]

2020. jún. 29. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
75%
#7 A bejegyzett tenyésztők nem. Abban biztos lehetsz.
2020. jún. 29. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
94%
#9 Olvass utána, mert ezt nagyon rosszul tudod. Nem csak a tenyésztőnek lesz hozzá köze, hanem az államnak is. CITES madarat jelenteni kell és ezt a tenyésztő már fióka korban megteszi. De nem vitázom veled, mert látom nincs értelme....
2020. jún. 29. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Írtam, a fiókákat bejelenti a tenyésztő és ha te megveszed, akkor tulajdonos váltási bejelentés szükséges.
2020. jún. 29. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
31%

12.-nek.


Érdekes. 100%-ig hivatalos, legális, tenyésztőtől származó, törvényes, hivatalos boltokból vannak a teknőseim. Soha, sehol nem írtunk papírt.

2020. jún. 29. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
69%
Bejelentés köteles faj? Hát, ha boltból vetted, akkor kétlem, hogy tenyésztőtől lettek volna...
2020. jún. 29. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
45%

14.-nek.


A bolt szerinted honnan veszi? Fogja a patakban?

2020. jún. 29. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!