Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogyan tudom megszelidíteni a...

Hogyan tudom megszelidíteni a hullámos papagájaim?

Figyelt kérdés
már több mint egy éve megvannak de még mindig csípnek

2020. júl. 6. 14:55
 1/10 anonim ***** válasza:
40%
Milyen technikával próbálkozol? Két perc utána olvasni a szelidítésnek. Volt rá egy teljes éved! Ki szoktad őket egyáltalán engedni repülni?
2020. júl. 6. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

igen ki engedem őket minden nap

próbáltam már mindent

2020. júl. 6. 15:09
 3/10 A kérdező kommentje:

azt mondták a mereskedésben haggyam kb 2 hétig hogy szokják meg a környezett (így is lett)

utánna próbáltam barátkozni velük

úgy hogy megsimítom a hátát vagy áljanak rá az ujjamra

minden nap legalább 1x kiengedtem őket amikor már letelt az a 2 hét

utánna olvastam mindenféle technikának de nem működtek

2020. júl. 6. 15:15
 4/10 A kérdező kommentje:
kereskedésben*
2020. júl. 6. 15:16
 5/10 anonim ***** válasza:
55%
Ha kint vannak, ne tegyél hirtelen mozdulatot. Várd meg, hogy ők kezdeményezzenek. Legyen olyan kaja a kezedben, amit szeretnek (fürtös köles, főtt tojás, alma stb), csábítani fogja őket, oda fognak menni hozzád. Könnyítés képpen be kell csukni a kalitka ajtaját, hogy ha éhesek, ne tudjanak bemenni enni. Ezt maximum 1-2 óráig szabad csak csinálni, több órát tilos! Ha már elfogadják a kezedből a kaját, a kaja és a madár közé kell rakni az ujjad, hogy csak úgy tudjon enni, ha rálép az ujjadra. Ezután már finoman lehet próbálkozni a simogatással is. Ami fontos, hogy türelmesnek kell lenni, nem szabad erőltetni. Ők kezdjenek el nyitni feléd. A bizalukat kell elnyerned.
2020. júl. 6. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
köszönöm
2020. júl. 6. 15:22
 7/10 anonim ***** válasza:
74%
Amit az otos irt, jo, nem tudom, miert van lepontozva, irjatok akkor jobb technikat :D Bar en nem zartam ki oket a kalitkabol soha, es eleinte kalitkan belul probaltam oket az ujjamra allitani (nagy kalitka, boven volt hely), a felosebbel is “csak” 2 honap volt megbaratkozni, de folyamatosan lehetett latni a fejlodest. Utana mar maguktol dekkoltak folyton korulottem, ha kint voltak a kalitkabol, aludtal a laptop monitorjan, a vallamra repkedtek, a szek hattamlajan ucsorogtek mogottem, stb, legjobb fej kisallatok szerintem a papagajok, mert veluk tenyleg ossze lehet haverkodni, nem ugy mint mondjuk egy horcsoggel pl ami soha nem fog maskent nezni rad, mint egy random nagy elolenyre aki neha zaklatja.
2020. júl. 6. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
31%

#7 Sajnos egyre több itt is a lepontozók tábora.

A lepontozóknak : Nem olyan drasztikus kizárni őket a kalitkából max 2 órára, főleg, hogy lazán eltöltenek többet is kint, evés nélkül is, nyitott kalitkával. Ez egy bevált, alkalmazott módszer. Jelen esetben pedig legalább 1 éve sikertelen a szelidítési próbálkozás. Ez a módszer beválik, nem állatkínzás. Kutyát is jutalom falattal tanítunk, nevelünk, szelidítünk. Motiváció.

2020. júl. 6. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A hasukkal lehet a legjobban szelídíteni. Amíg nem bízik benned, nem jó, ha megsimítod a hátát, mert attól berezel. Egy mentett, kivert kutya is elhúzódik, ha bizalom nélkül akarod a hátát, fejét simogatni, mert reflexből támadásnak érzi. A hullámos papagáj préda.

Nem véletlenül létezik a kifejezés, hogy "hátba támad". A hátát csak akkor simogathatod, ha már bízik benned eléggé.

Valami finom csemege sokat segíthet, amit szeretnek, de közben tisztes távolságban maradhatnak tőled, amíg bizalmatlanok. Fürtös köles ilyen, esetleg egy hosszában levágott vékony szelet paprika. Aztán ha ezeket már elfogadják, esetleg kínálhatod őket a tenyeredből magkeverékkel, de nem kell a csőrük alá tolni, csak támaszd a kezed a kalitka tetejére, hogy odatipeghessenek. Ha már bíznak annyira benned, hogy maguktól odamennek hozzád, az ujjadra veheted őket, a válladra, fejedre szállnak, mászkálhatsz velük, simogathatod a hasukat, hátukat, a nyakuknál is nagyon szeretik. Csak ez egyes madaraknál több idő.

Nem egyformák a hulik, vannak bátrabbak, vannak tartózkodóbbak, nem lehet ugyanúgy szelídíteni mindegyiket, ami az egyiknél beválik, a másik lehet megijed tőle.

2020. júl. 6. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
50%

A hátukat semmiképp ne simogasd! Zaklatásnak veszik! Bocsi nem akarlak

,, leteremteni"de ne csináld!

Amúgy mi a barátnőmét szelídítettük meg ketten. Mi azt csináltuk, hogy beszéltünk hozzá, hogy okos madár, aranyos madár, cuki madár, stb. és ilyen magrudat benyújtottunk neki, kivettük a kajáját(reggel volt) és,, odanyomtuk "a hasához óvatosan, amikor rászállt,, gyakoroltuk" és utánna az ujjunkra kellett, hogy rászálljon és ennyi volt. Mondjuk régebben tudta a,, papija"csak aztán valamiért megvadult kicsit. Dr nagyon okos madár, mi 2 nap alatt megszelídítettük

2020. júl. 21. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!