Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Pár furcsa kérdés kanárikról?

Pár furcsa kérdés kanárikról?

Figyelt kérdés

Ezekre a kérdésekre nem találok választ:


1. Maximum hány centiméter mély

lehet a víz amiben fürödnek?


2. Ihatnak egy kicsi dinnyelevet?

(Csak egy icipicit, nagyon ritkán)


3. Van a kalitka tetején egy olyan

kis játszótér ágakból. Hogy lehet őket megtanítani hogy ne nagyon szálljanak le máshova csak oda? (Nincsenek kézhez szoktatva)


4. Felnőtt kétéves madarakat lehet-e egyáltalán kézhez szoktatni?


5. Vannak növények amiket lehet cserépben tartani és a kanárik játszóterére tenni hogy csipegessék őket? Tehát ehető növények a kanári számára. (Próbáltam már cserébe tenni pitypangot de mindig elszáradt :( )


6. Melyik játékokat szereti a legjobban a ti kanáritok? Az enyémeimnek nem nagyon jön be a hinta...


7. Ritkán kaphatnak egy kis napraforgómagot de úgy héjastól hogy dolgozzanak is meg a belseéért? :)


Előre köszönöm a válaszokat, majd ha még eszembe jut valami leírom.



2020. júl. 8. 08:53
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

1.sztem amennyi a hasukig ér

2.adjál nekik dinnyét, nálunk imádták, de ne a levét..

3.ilyesmikre nem lehet megtanítani. Madár, szabad.

4.személyiségétől meg a tiedtől függ

5.nem tudom, én inkább nem tennék. Tegyél ágakat, rakj közéjük almát, salátát

6.imádta rágni a könyveket, barátkozni játszani más kanárikkal

7.ritkán, mert nagyon olajos megviseli a máját

2020. júl. 8. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Dinnyét imádják, akkor csak egészbe kapják :). És a könyveket is rágcsálják. Az én madaraim szeretnek mindent megkóstolni és ezért féltem is őket kicsit, nehogy lenyeljenek valami szöszmöszt a szőnyegről, ezért gondoltam hogy megtanítom őket hogy az ágaikra szálljanak csak le, de ha nem lehet akkor majd jobban vigyázok rájuk. A pitypang levelet, ha elég hosszú, még elfogadják úgy hogy a végét fogom, de sajnos közelebb nem merészkednek.

Jöhetnek még válaszok. :)

2020. júl. 8. 09:09
 3/4 Törpilla57 ***** válasza:

Anonim -szerintem is - jó válaszokat adott.Néhány dologgal azért kiegészítem:

2. Dinnyét lehet nekik adni, de csak kis mennyiségben, nehogy a melegben megromoljon. Van olyan kanári, aki szereti, van amelyik nem.Az a tapasztalatunk, ha egész kiskoruktól kapnak valamit, azt hamarabb elfogadják.

4. kézhez szoktatás: egész kiskorától kezdve.Utána már nem lehetséges.

5. Neten utána kellene nézni, nehogy mérgező növény kerüljön be hozzájuk. Az alma, jó ötlet, a mieink is imádják, különösen a golden almát.Salátát csak olyan helyről, ahol biztosan nem permetezik.Szeretik a pitypang, a büdöske virágját, imádják a tyúkhúrt(!!!), a széleslevelű útifüvet(!!!). Viszont ezekre is érvényes, hogy utak mellett ne szedjük, csak olyan helyen ahol biztos, hogy nem érte őket szennyeződés (kutya-sétáltatás útvonala sem jó!).

6. Könyv-rágás? ilyent még nem hallottam, nem is tapasztaltunk. Talán a papír miatt beindult a fészekrakási ösztöne, vagy csak unatkozik. A hintát a mieink sem szeretik, talán félnek tőle.

Ha kint vannak a röpdéből, valóban az a legjobb, ha a gazdi szemmel tartja őket. Mindig tudnak találni valami számukra veszélyeset. Pl. a szőnyeg szálait sem lenne jó, ha megennék...(Tükröt, ablakot legjobb letakarni). Huzat ne legyen (meg persze nyitott ablak sem),macska meg pláne ne!

7. napraforgó-mag: valóban csak nagyon ritkán. Lehet kapni apró szemű napraforgó-magot, meg kell mosni, majd megszárítani és úgy adjuk a madaraknak. Az apró szeművel a kanáriknak kevésbé kell megküzdeni.

Remélem adtam pár jó ötletet.Kellemes madarászkodást!

2020. júl. 9. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Törpilla57 ***** válasza:
Ja igen, még a fürdés. Célszerű, ha fürdésük után rögtön kivesszük a fürdetőt, mert előfordulhat, hogy az összeszennyezett vízből isznak...és valóban ne legyen mély, abba - jó esetben - bele sem mennek.
2020. júl. 9. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!