Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Galambtartással kapcsolatban...

Galambtartással kapcsolatban kérdés, ötleteket várok!?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szombaton (2020. július 4-én) találtunk egy kisgalambot a földön, a tyúkoknál mászkált kint az udvaron. Odamentünk édesapámmal, tőlünk sem tudott elmenekülni, nem repült. Nem akartuk kint hagyni, hiszen egy macska, vagy nyest könnyen elkapja az éjjel.


Azóta a tyúkólban van bent. A tyúkól egy fedett láda, de előtte van 4-5 négyzetméter drótkerítéses körbekerített, fedett rész. Ágakból van összerakva egy létraszerűség, ahol szokott üldögélni a kisgalamb.

Csináltunk neki egy kisebb faszekrényből egy ól szerűséget, ahova tettünk faforgácsot, és egy kiálló botot erősítettünk oda, ahová szintén le tud ülni.

Eddig szotyit ette leginkább, azt adunk neki mindennap kétszer-háromszor. A tyúkokkal nem igazán szimpatizál, csak üldögél egész nap.


A tenyerünkből eszik, szeretnénk, hogy szelíd legyen. Inni nem igen látom, pedig két helyen is van víz odabent.


Az táplálkozása miatt aggódom. Illetve hogyan lehetne jobban ideszoktatni? Nem szeretnénk bezárva tartani. A kis házikóját szeretnénk kirakni majd valahová, ha nagyobb lesz.


Hogyan kellene folytatnunk a "nevelését", mit érdemes tudni róla?

Illetve hogyan lehetne mégjobban ideszoktatni, a házikójához szoktatni őt? Egyáltalán érdemes a tyúkokkal együtt tartani őt?



Próbáltam a neten utánaolvasni, de ennyire részletesen nem igazán találtam hasznos oldalakat.

Várom az ötleteiteket, segítségeteket! Mindent szívesen elolvasok.

(Ha kérdés van, vagy valamit kihagytam, írok majd!)



2020. júl. 8. 22:43
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A galambok párban élnek, egyedül nem fog ott maradni, ha bezárod pedig szendvedni fog, szóval vagy veszel mellé több galambot vagy elengeded ha már lehet. Nem igazán fog ottmaradni ha talál párt.
2020. júl. 8. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Sok kisgalambot neveltem (fészekből kiesett, sérült), de mikor felnőttek, szépen kirepültek és csak enni jártak vissza, megfogni már nem engedték magukat, párba álltak.

Ez az élet rendje:)

Köszönöm a nevében is, hogy gondoskodtok róla. Adjatok neki porrá tört főtt tojáshéjat, szüksége van kálciumra.

Esetleg állatpatikában kérdezősködhettek galamboknak való vitaminos stb.készítmények után (jolovit is jó, valamilyen kálcium-D-vitaminos por).

Ha szeretnél galambot tartani, akkor tartós sérültet ajánlok, aki már nem tud visszatérni a természetbe (pl.szárnytörés miatt). Ők viszonylag megszelídülhetnek. Nálam a szobában élt nem egy, nagyon aranoysak, okosak.

2020. júl. 9. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Galambtól függ mennyire lehet elengedni. Én 3 galambot neveltem eddig. Az elsőt befogadtam mert a szülei elhagyták (1 hetes volt) es annyira hozzám/emberekhez van szokva hogy ki sem merném engedni mert simán elkapja valami:< szval igazából az hogy mennyire fog ott maradni hogy mennyire szokik az emberekhez. Az meg szintén igaz hogy előbb utóbb párt kell találnia,ott fog eldőlni hogy marad e vagy sem. De általában ameddig kaja van addig vissza is fog térni.


Tyúkokkal szerintem nincs baj,amíg nincs verekedés.


Amiket ez előző írt az mind jó^^ esetleg kilehet egészíteni reszelt almával/répával,csírával,nagyon ritkán egy kis kenyérbél.(az enyémek egyik iránt sem nagyon érdeklődnek:<)


És én is szintén köszönöm segítségedet a kisgalamb nevében,remélem minden rendben lesz!

2020. júl. 9. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Még annyit, h. kis fiókáknak akik még nem tollasok kukorica+búzadarábólcl főzött puliszkát szoktam adni, amihez keverek egy kis tehéntúrót, reszelt répát és reszelt főtt tojást. Nameg vitamint, kálciumot. Mivel begytejjel etetnek. Mikor nagyobb lesz, akkor főtt búzát adok, ami puha,könnyen emészthető, könnyebben fel tudja szedegetni. Ami elég nehéz:megtanítani önállóan enni, átterni a begytejről a szilárd kajára. De gondolom akkor ő ezen túl van. Ha bármiben segíthetek írj.

Sok sikeet!

2020. júl. 9. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! :)
2020. júl. 13. 06:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!