Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Úgy hallottam hogy ha bármilye...

Úgy hallottam hogy ha bármilyen papagájnak kivágják a nyelvét akkor meg tudnak tanulni beszélni. Igaz ez?

Figyelt kérdés

2020. júl. 23. 17:47
1 2
 1/12 vantel ***** válasza:
79%
Hol hallottad? A papagály nyelvmetsző klubban?
2020. júl. 23. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Még azzal is nehezen,nem hogy nélküle...
2020. júl. 23. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Remélem ez valami ostoba 12 éves hülyegyerek troll kérdése!? !
2020. júl. 23. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Beszélni sehogy nem fog, se nyelvvel, se annélkül. Hangutánzó, amihez szüksége van a nyelvére is.
2020. júl. 23. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

Ennek annyi értelme van mint annak ,hogy a kutya csak akkor hallgat rád ha fülön/ orron harapod.

A papagájok rendszerint nem tudatosan használják a szavakat csak ismétlik amit sokszor hallottak. Nyilván előfordulhat ,hogy néhány kivételesen eszes egyed (mert ők sem futószalagon gyártott termékek, van különbség fajon belül az egyedek között is) összekapcsolja a hallott szót bizonyos dolgokkal, így “megértheti” annak jelentését. Erre legegyszerübb példa amikor egy állat hallja a kajászacskója zörgését és tudja ,hogy az azt jelenti ,hogy kaját kap. A papagájok meg max ilyenkor ismételnek egy gyakran hallott szót amit ilyenkor hallanak. De ehez nem kell levágni egyik szervét sem.

2020. júl. 23. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Most komolyan... vágd le a farkad és meglátod tudsz e f.sz nélkül b.szni.
2020. júl. 23. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Baromságot hallottál.

A madaraknak nincsenek hangszálaik, hanem az alsó gégefőben (syrinx) történik a hangképzés, a nyelvnek semmi köze. Esetleg segít artikulálni, mivel a madaraknak nincsenek ajkaik.

Remélem nem kezdted el kivágni a papagájod nyelvét.

Minden egyes nap találok valakit, aki Einsteint igazolja: "A világon két dolog végtelen: a világegyetem és az emberi hülyeség. Bár az elsőben nem vagyok biztos."

2020. júl. 23. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat. DE attól függetlenül hogy megkérdezek valamit amit hallottam attól még nem kell egyből hülyének nézni. Erről szól az oldal, ha valamiben nem vagy biztos akkor felteszed a kérdést az oldalon.
2020. júl. 23. 19:25
 9/12 vantel ***** válasza:
0%
Miért nem?
2020. júl. 23. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Azért akinek van egy kis esze és nem az Észbontók hülyéi szintjén van, annak egyértelmű, hogy ez marhaság. A nyelvre szükdég van kommunikációhoz is, de pl evésnél, ivásnál is fontos szerepe van. A nyelv kivágása csonkítás, az embereknél régen kínzásként alkalmazták, az állatoknál is kínzás.
2020. júl. 23. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!