Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Állatkereskedésből papagájt?

Állatkereskedésből papagájt?

Figyelt kérdés
Szeretnék beszerezni egy hím nimfát, és a közelben nincsen tenyésztő, arra gondoltam, hogy állatkereskedésből is vehetnénk, mert ott szoktam látni. Mit gondoltok? Megéri állatkereskedésből venni madarat? Vagy rossz idegzetűek, nehezen kezelhetőek?
2010. aug. 3. 14:34
 1/6 anonim ***** válasza:
én onnan vettem. megbántam...
2010. aug. 3. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Suhanc72 ***** válasza:
Sajnos, kereskedő-függő a dolog. Régen mindig teszteltem az eladókat: a lehető legtöbbet megtudtam a nekem tetsző állatról (viselkedése vadon és fogságban, táplálkozás, társasági viselkedés, kézhez szoktatás, ragadozói, betegségre való hajlam, stb, stb), aztán mint ha mit sem tudnék, kifaggattam az eladót, végül megkérdeztem, hogy tenyésztett vagy befogott példányai vannak-e. Ha mindenre szakértelemmel és türelemmel válaszol, akkor valószínűleg tényleg szereti az állatokat, megfelelően bánik velük, tehát jó esélyjel veszel tőle nyugodt madarat. Ha nem ilyen a boltos, keress másik üzletet.
2010. aug. 3. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
én is onnan. nem bántam meg.
2010. aug. 3. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mi pl. tenyésztők vagyunk és ha nem viszik el háztól, eladjuk állatkereskedésbe. Az más, h a mi papagájaink egészségesek és szépek, de más tenyésztő is viheti oda a madarát aki nem takarítja rendesen...ezt ott nem tudod megnézni, de az azért látszik h az adott állat akkor éppen a boltban egészséges e, fényes, élénk színű, ép a tolla, élénken viselkedik, játszik, fütyül, nem gubbaszt, tiszta a feneke körül, csőrénél.
2010. aug. 3. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igyekszem életerős példányt választani, köszönöm a segítséget, véleményeket!
2010. aug. 3. 22:42
 6/6 anonim válasza:
ÉN is szeretnék venni egy papagájt állat kereskedésből mert nincs a közelben tenyésztő ha véletlenül atkás mit kelltennem? foghagyma kivonatot etetni?
2011. jún. 15. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!