Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Galamb fióka magokra/csipegeté...

Galamb fióka magokra/csipegetésre szoktatása?

Figyelt kérdés
Körülbelül 2 hete találtunk 2 kis galamb fiókát (a fát amin voltak kivágták). Haza hoztuk őket nőnek is szépen a vízbe áztatott csirke indítótápos fecskendős etetés jól működik. Már próbálgatják a szárnyaikat is. Az lenne a kérdésem hogy hogyan tudnánk őket átszokatni a magok csipegetésére? Elég ha rakok be nekik egy kis tálba és előbb utóbb megtanulják?

2020. júl. 30. 10:11
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Hívj fel egy madárkórházat és érdeklődd meg, mit hogyan csinálj. Segítőkészek. Örülök, hogy megmentetted őket. :)
2020. júl. 30. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia én úgy csináltam hogy kinyitottam a szájukat a magba mártottam és úgy előbb utóbb megtanulták. Volt olyan is aki tudta mit kell csinálni csak nem ment neki,neki egy doboztetőbe raktam és onnan egyszerűbben szedte de próbálhatod egy tàlba is ahol ha beledugja a csőrét akkor csak mag megy. (Csak a búzát ne vidd túlzásba az puffaszthatja őket)


Magon kívül miket fognak még kapni?


Köszönet hogy megmentetted őket!

2020. júl. 30. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Most vegyes magokat és tápot kevertem nekik össze(5-6 féle mag van benne), meglepődtem mert már kezdik csipegetni. Persze vízet is raktam mellé.
2020. júl. 30. 18:56
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Remek. Majd azért megpróbálgatsz reszelt almát(almamagot nem szabad),főtt répát(igazából bármilyen zöldség és gyümi is jó kivéve az avokádó),tojáshéj az muszáj,ahogy a homok is.
2020. júl. 30. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Szuper:)

Kedves tőletek, hogy segítettetek rajtuk:)

Nekem úgy működött, hogy főtt búzával (könnyen emészthető, felcsippenthető) "tömtem": ölbe vettem, becsavartam egy pólóba, hogy ne tudjon kapálózni, és szemenként nyomtam a csőrébe a búzát. Annyira utálták a procedúrát, hogy 1 napon belül inkább megtanultak maguktól enni:)

Sok sikert!

Kép van róluk?

A kiszoktatásuk még macerás, először vissza fognak járni, bent alszanak, aztán eljön az idő, amikor már csak 1-2-szer jelennek meg egy nap.

Szólj, ha segítség kell.

2020. aug. 2. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
2020. aug. 2. 13:02
 7/8 anonim ***** válasza:
2es és 4es vagyok. Bocs hogy belekötök de ők gerlék,de gyönyörűek! Köszönjük hogy gondoskodsz róluk.
2020. aug. 2. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon édesek, ahogy mondják a magukét. Ízlik nekik. 😁
2020. aug. 2. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!