Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Alkalmas ülőrúd ez egy galambnak?

Alkalmas ülőrúd ez egy galambnak?

Figyelt kérdés

[link]


Ha nem akkor vágok természetes ágat neki csak kérdezem.



2020. aug. 12. 16:10
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ha a széles oldala van felül!
2020. aug. 12. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
51%
Nem. A galamboknak érdes felület kell.
2020. aug. 12. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

A széleset raktam neki felülre és biztonságosan áll/fekszik rajta.


A másik galambomnak sima kör keresztmetszetű ülőrúdja van(neki ezt nem tudom betenni mert nem elég hosszú) amire azt mondta az állatorvos hogy megfelelő.

2020. aug. 12. 16:44
 4/9 anonim ***** válasza:
57%
A sima felületen is megtudja tartani magát, de hosszútávon nem tesz jót az egészségének, ha csak olyanokon kapaszkodhat.
2020. aug. 12. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Kb 2 hónapig lesz még ebben a ketrecben amíg ivarérett nem lesz és összelesz engedve a párjával. Egyébként sokat van kint a ketrecből szóval szerintem nem lesz gond, köszönöm.
2020. aug. 12. 18:07
 6/9 anonim ***** válasza:

Túl lapos szerintem.

Én egy viszonylag vastag faágat tettem, ahol a körme vége hozzáér a fához (nem éri át a lába), mert így tudja koptatni a körmét és biztonságosabban is érzi magát. Le tud ráereszkedni.

Azt hiszem bodza vagy juhar ág volt.

2020. aug. 13. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen megfelelő az a rúd egy galambnak. Már ha házigalambrol van szó. Gerle és más vad fajok ülnek faágin, a galamb nem is nagyon száll fára. Tetőn szerernek tartózkodni, gondolom feltunt. Aki érdes stb ajánl az nem látott még galambot ill. nem ért hozzájuk, még akkor sem ha jóhiszeműen ajánlotta. A galambnak nem kell atkarolni az ágat sőt, rosszabb a kör alakú amit át ér. Ez a rúd sokkal megfelelőbb. Esetleg nézz meg képeket ducokrol stb.. Van a neten.. Meglatod, hogy profi tenyésztők hasonlókat használnak. Nincs mit..
2020. aug. 19. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi! Postagalamb a kis delikvens és egyszerűen imádja és igazad van mert inkább csak áll/fekszik rajta. A másik galambom alig használja az ülőrudat,nem is szereti. Köszönöm a segítséget,még kezdő vagyok!
2020. aug. 19. 09:30
 9/9 anonim ***** válasza:

Senki nem mondta, hogy át kell érje a lába a rudat/ágat. Sőt, az rossz.

Mivel évekig voltak galambjaim, észrevettem, hogy min szeretnek ülni és min nem. 6# válaszoló voltam.

2020. aug. 19. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!