Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Milyen betegségben pusztulhato...

Milyen betegségben pusztulhatott el a csirkénk?

Figyelt kérdés

Fehér, broiler csirke. Korábban is láttam, hogy mintha tüsszögött volna. Ma ahogy mentem be hozzájuk látom, hogy sípolva vesz levegőt, hol elalél, hogy feléled, de csak egy lélegzetvétel erejéig. Utána fogta magát, elkezdett rúgdalózni, forgolódni, majd hanyatt vágta magát és kimeredtek a lábai. Onnantól nem mozdult többé.


Azért is érdekes ez nekem, mert ha fertőző betegsége volt, akkor a többi csirkével is gondok lehetnek.



2020. aug. 20. 16:48
1 2
 1/13 anonim válasza:
100%
Lenyelhetett valami olyant ami megakad a torkán vagy egy darab nájlont is akár. A szomszéd hívott át egyszer a libájához hogy fulladozik s menjek hátha tudok segiteni. Nagynehezen ki tudtam venni a torkában akadt nájlonzacskót.
2020. aug. 20. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Talán darazsat nyelt?

Tedd egy zsákba, és ünnep után vidd el orvoshoz, nézze meg, ha valami fertőző, a többit időben tudjátok kezelni.

2020. aug. 20. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
62%

Nálunk egy kakas volt rosszul mert ellopta a petrezselymet és rátekeredett a nyelvére a cérna.

De azért ki kell zárni a betegséget is. Szegény csibe..😢

2020. aug. 20. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Kinyitottam a száját, semmi nem volt a torkában. Nem tudom mi lehetett a baj, külsőre épnek tűnt, csak már korábban is feltűnt, hogy tüsszög.


Ilyen az élet.

2020. aug. 20. 17:52
 5/13 anonim ***** válasza:
Ez inkább valami légúti betegségnek tűnik.
2020. aug. 20. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Azóta megint elpusztult kettő, összesen a három nap alatt öt.. Most raktam gyógyszert a vizükbe. Állatorvos nem jön ki, pedig jó lett volna, ha felboncolja vagy valami.
2020. aug. 21. 09:10
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Mi az, hogy nem megy ki?

Ez valami vírusos fertőzés, ha nem lesz kezelve az egész állomány elpusztul.

Hatósági állatorvost hívd ki.

2020. aug. 21. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Azért hogy felboncoljon egy csirkét, nem is fog kimenni. De ha azt mondod neki, hogy 3 nap alatt 5 csirke hullott el, és nem akarod az egész állományt elveszíteni, akkor ki fog menni.

Ha megállapítja, hogy valami vírusos, vagy hasonló betegség, felesleges a boncolás, mert akkor nem darázs, vagy hasonló.

2020. aug. 21. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Van 30 darab vágni való fehér csirke, ehhez hatósági állatorvos nem jön ki. Azóta még nem pusztult el egy sem, bár egyik-másik köhög meg prüszköl. Anidoxot adagolok az ivóvizükbe.
2020. aug. 22. 15:22
 10/13 anonim ***** válasza:

A sima orvosnak akkor is ki kell mennie!

Ez a munkája, ha hívják megy...

2020. aug. 22. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!