Kezdőoldal » Állatok » Madarak » SOS! Galambfiókát találtam,...

SOS! Galambfiókát találtam, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Teljesen kifejlődött tollazatú, már kirepült. Az úton járkált, horgászok mondták hogy már két napja ott van. Hazahoztam, próbált elszaladni előlem (de inkább csak sétált) de nem próbált repülni.

A fején egy sérülés van, de már nem vérzik. Megitattam, most pihen.

Van itthon egy másik galambom de nem vittem a közelébe se mert hátha beteg.

Csak áll egyhelyben (bár szerintem ivott amíg nem figyeltem) Etessem meg fecskendővel? Mit csináljak?



2020. aug. 26. 12:39
1 2
 1/13 Lujdzsi16 válasza:
18%

1. Állatorvos

2. Madármentők


Ezek vannak, viszont madárfiókát tilos elvinni, meg is büntethetnének érte, ha nem lenne sérült.

Hívd fel a madármentőket/kórházat, ők majd segítenek vagy vidd el állatorvoshoz, ő tud szólni az illetékes szervezeteknek, vagy akár segíthet is :D

2020. aug. 26. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Egy állatorvost meg lehet kérdezni, hogy hova vigyed. Mi vadasparkba vittük el és befogadták.
2020. aug. 26. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Az állatorvos nem fogja ingyen ellátni, az állatmentők pedig magasan szarnak rá. Tapasztalat.

Sajnos ha beteg, akkor több féle gyógyszer kell neki. Esetleg antibiotikum és gomba elleni szer, Trichomoniasis elleni szer., stb...


De ha szerencséd van akkor "csak" gyenge.

https://www.youtube.com/watch?v=AkJyriu_1Ow


Mint mondtam, több féle variáció lehet sajnos.

Próbáld ki a videóban látottakat.

És ha tudod , vedd fel a kapcsolatot a Mályi madármentőkkel!

Nekem ők voltak az egyetlen állatvédő-állatmentő szervezet akik segítettek!

Mindenki más szó szerint rámbaszta a telefont amikor elmondtam mi a helyzet.

2020. aug. 26. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Szirti/örvös galamb és balkáni gerle az amit "ellehet hozni" büntetés nélkül mert nem védettek.


Jól csinálod hogy a másik közelébe nem engeded. Élősködőírtót és vitamint én adnék neki. Ha teljes a tollazat akkor kaphat magot,ha nem eszik akkor tömni kell, vizet rakj elé,nyomd is bele a csőrét akkor biztos hogy inni fog. Ha csak a sérülés/kirmerülség volt a baj akkor szerintem pár hét múlva már rendbejön és elengedheted.


Szerintem elvihetnéd állatorvoshoz...nekem eddig azért hogy megnézte(4 alkalom) 1szer se kért pénzt,csak a gyógyszert fizettem a patikában. Nekem is van megint 1 hete egy új mentett galambom,neki törött a lába szegénynek,hétfő óta dokinál van.

2020. aug. 26. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Hortobágyi Madárkórház. Hívd fel őket, vannak önkénteseik és átveszik tőled. Én is mindig őket hívom, azonnal segítenek, nagyon rendesek.
2020. aug. 26. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy amikor meg akartam etetni fecskendővel nem nyelte le a kaját hanem megtartotta a szájában és fuldoklott tőle. Ezért így nem tudom etetni. Puhitott magvakat tettem elé egy tálba, de nincs más ötletem, pedig már két napja állt az út szélén, szóval muszáj lenne ennie...
2020. aug. 26. 14:34
 7/13 anonim ***** válasza:
28%
Adj neki vizet és egy kis magot vagy morzsàt aztán mehlàtod. A természet végzi a dolgát.
2020. aug. 26. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ha Trichomoniasis betegsége van nem fog enni.

Muszáj lenne megetetni , de gyakorlat nélkül nem fogod tudni. Nem a csőrébe, hanem a torkába kéne adni a fecskendővel, de úgy, hogy ne fulladjon meg. Ehhez kell a gyakorlat.

Mindenképpen valami madármentő szervezet kéne, ahol fel vannak készülve erre is. Vannak gyógyszerek stb...

A madárka nemsokára éhen fog halni ha nem eszik és iszik.

Ne nagyon húzd az időt.

2020. aug. 26. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
30%
felforralsz egy edény vizet, meghámozod, aztán jóétvágyat
2020. aug. 26. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
38%
Te nem tudsz mit tenni, ha nem akar enni, akkor ne erőltesd bele a kaját, mert többet ártasz vele. Kérj segítséget, fent kaptál elérhetőségeket!
2020. aug. 26. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!