Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogyan szoktassam a kezemhez...

Hogyan szoktassam a kezemhez a papagájomat?

Figyelt kérdés

Van egy 11 éves nimfa papagájunk, még én kicsi voltam amikor hozzánk került és elszeretném nyerni a bizalmát.


Már amikor nyúlok a kalitkája felé akkor a kalitkához ütögeti a csőrét. Néha adok neki magot a kalitkán kívülről akkor is nagyon lassan közeledek felé a kezemmel és néha elfogadja, akkor csak kicsiket csíp, de a kalitkán belül agresszív.


Mekkorát tud amúgy csípni, mert sajnos mindig elrántom a kezem, tudom, hogy ez nem jó, mert megijed?



2020. aug. 26. 21:43
 1/4 anonim ***** válasza:
74%

Képes úgy megcsípni, hogy vérezzen. Tapasztalat...


Kalitkán belül ne nyúlkálj, eleve limitált helye van ott, abba ne törj be. Ha kiengeditek reptetni, akkor próbáld elnyerni a bizalmát, úgy ahogy a kis herceg a rókáét :)

2020. aug. 26. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
31%
Szerintem már nem igazán fog megszeretni téged :) vagy tényleg nagyon lassan. Majdnem többet érne kivenned valahogy a kalitkából. Elég nagyot tud csípni, de annyira nem éles a csőre, h vérezzen - jó esetben nem fog -
2020. aug. 26. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
74%
#2 Nem a fenét. Erősebb a csőre, mint hinnéd.
2020. aug. 26. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Most tervezünk kalitkát venni egy jóval nagyobbat, sajnos már egy ideje meghalt a társa, úgy hogy veszek mellé még kettőt.


Próbálom is kerülni a kalitkába nyúlkálást, mivel akkor nagyon fél szegény.


Hallottam olyat, hogy próbáljak a kezembe rakni valami finomságot és idővel majd elkezd enni, vagy hallottam olyat is, hogy egy kis faágra próbáljam rá állítani, meg rengeteg verziót. A reptetőset megfogom próbálni. :)

2020. aug. 26. 22:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!