Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Lábatlan galambot befogad a...

Lábatlan galambot befogad a vadaspark?

Figyelt kérdés
Tegnap találtam egy lábatlan galambot, mind a két lába le van vágva, a seb viszonag friss. Hazahoztam, beletettem egy dobozba, itattam, azóta ugyanolyan "kómás" az állapota, alszik. Biztos nagyon fáj neki. Inni adtam neki többször is, enni nem hajlandó. Ha a vadasparkot felhívom ezzel, hajlandóak lesznek foglalkozni vele? Az állatorvos mennyiért nézi meg a sebeit? Már van vagy 10 órája hogy megtaláltam, nem tudom mikor fog meghalni ha meg fog.

2020. aug. 27. 07:36
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Helyileg hol van? Nagyon kevés helyen vesznek át galambokat. Ha szenved és állatkínzás áldozata akkor több esély van. Székesfehérvár/Sukoró mennyire van messze? Vagy Hortobágy? Pesten is átveszi pl.a "tollas barát madármentés" ezt keresd facebookon. Mindenképpen kezeld le betadinnal és próbálj meg főtt búzát adogatni a csőrébe. Biztos szüksége van állatorvosi kezelésre fájdalomcsillapítóra, antibiotikumra és vitaminokra. Nem tudom mennyiért bézik meg mert nekem mindig nagyjából ingyen csinálták vagy ilyen 1000 forintot fizettem mert látták hogy madarat mentek..

Kérdezd meg esetleg Hortobágyat mit ajánlanak. Szólj ha vmi kérdésed van. Sürgősen orvosi ellátásban kéne részesüljön szegény.

2020. aug. 27. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Mályiban is van madármentő.
2020. aug. 27. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
7%
Varosi galamb? Mert azt nem biztos hogy annyira 'menteni' kene, epp eleg szarnyas patkany van mar.
2020. aug. 27. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
91%

#3: ez alapján az érvelés alapján embereket sem kellene menteni, mert borzalmasan túl vagyunk szaporodva. Attól még, hogy nem egy hasznos lény, még érez fájdalmat, arról meg nem tehet, hogy "szárnyas patkánynak" született. Idióta.


Kérdező, hívd fel őket, ha nem tudják fogadni, akkor legalább megmondják, hogy mit csinálj vele. De valószínűleg a legközelebbi állatorvoshoz kellene vinni elaltatni, hogy legalább ne szenvedjen. Az a láb már nem fog visszanőni.

2020. aug. 27. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
98%

Ha szenved egy élőlény, tökmindegy hogy mi az. Amit leírtál sokat elárul rólad 3#, te egy szárnytlan, lelketlen patkány vagy.

Mályiból általában Hortobágyra viszik ha komolyabb a sérülése.

Merre vagy kérdező?

2020. aug. 27. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
58%
Jaj nem kell elaltatni! El lesz ő a kis csonkjain, valaki majd biztos örül neki, de lehet vissza fog tudni menni az életbe szabadon ha tud repülni.
2020. aug. 27. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Sajnos az úton a vadaspark felé elhunyt. Azért köszönöm a kommenteket.
2020. aug. 27. 10:03
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

:(

:(

Sajnálom. Szegényke. Idén kivételesen rossz éve van a madaraknak azt hiszem. Sajnos nagyon sok haláleset és kudarccal végződő mentés van.

2020. aug. 28. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szegény galamb...

Nevelek én is egy galambot kicsi kora óta, most 12 éves, ő boldog madár.


Amikor olvastam, mi volt ezzel a madárral, elszorult a szívem.

Talán, ha már így alakult, lehet, hogy így jobb neki, nem szenvedett tovább.


Csak akkor lett volna jó élete, ha valaki gondoskodott volna róla, de boldog madár már nem lett volna, mert ahhoz, hogy... hogy eszegessen, csipegessen, kellett volna, hogy ne kelljen mindig energiaigényesen kicsit arrébb röppenni.


A másik, hogy üríteni tudjon, ahhoz lábra kellene állnia, másként ha nem emeli a fenekét, akkor beletahadnak a tollai a székletábe mert összekeni magát.


Azzal együtt, hogy nagyon sajnálom, talán bobb így neki.

2020. aug. 28. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!