Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Ha a kalitka aljaba tojta a...

Ha a kalitka aljaba tojta a tojast,mi a teendő?

Figyelt kérdés
Torpepapagajom tegnap a kalitka aljaba tojta tojasat. Mit tudok tenni, hogy biztonsagban legyen? Azt olvastam,h ha hozzanyulok a tojashoz, nem fogja kolteni,mert azt hiszi,nem az ove. Egyebkent meglepetes a tojas. Nem szandekos!
2020. aug. 30. 10:59
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyedül van, vagy párban?

Tojódobozt kell neki felrakni és abba beletenni a tojást. A doboz aljára kevés forgácsot tegyél.

A papagáj odúban költ nem fészekben.

Az alján nem fog sem költeni sem semmit.

A tojást nyugodtan megfoghatod, a madaraknak nincs vagy nagyon gyenge a szaglásuk. Csak az emlős állatok érzik meg az ember szagot.

2020. aug. 30. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Parban vannak, vagyis eddig nem tudtuk, melyik milyen nemu. Mostmar tudjuk. Nem is volt bent nekik sem odu,sem feszek, mert azt is olvastam,ha nincs beteve,nem is tojnak. Erre tessek! De ul is rajta sokat. Az odut oda tegyem arra a helyre,ahova a tojast rakta?

Felek hozzanyulni, mert valahol tenyleg azt olvastam,ha mashova teszem, nem kolti ki.

2020. aug. 30. 11:28
 3/7 anonim ***** válasza:
39%
esetleg csak fészekanyagot tegyél be nekik, vagy vattát a tojás alá. Ha a földön is ül rajta akkor valószínüleg ki fogja ott költeni. Nem tudom, hogy bemenne-e egy ismeretlen, számára ijesztő odúba. Valószínüleg nem.
2020. aug. 30. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ok nagyon koszi!
2020. aug. 30. 11:55
 5/7 anonim ***** válasza:

Ne haragudj de muszáj kiköltenie? Vagy szeretnéd magadnak a picit? Csak mert ha nem tudsz neki biztos helyet akkor ne szaporíts feleslegesen.


Egyébként az előző jól mondja attól nem lesz semmi baj ha megfogod a tojást,nem szaglás alapján ismerik meg azt,hanem súly,alak és szín alapján.

2020. aug. 30. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem muszaj nyilvan, s mint ahogy irtam is, odu se volt benn-merthogy azt mondtak,anelkul ugysem tojik. Csak erre a szerinted valo megoldasra meg nem gondoltam
2020. aug. 30. 14:05
 7/7 anonim ***** válasza:

5. Vagyok


Bocsi de elég buta volt aki ezt mondta mert ha tojó akkor mindenképp tojni fog.


Egyébként ha nem szeretnél picit akkor rázd fel rendesen a tojást akkor nem fog kikelni,vagy esetleg rakj be alá műtojást.


És gondoskodj a megfelelő mészutánpótlásról a tojónak.


Sok sikert!

2020. aug. 30. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!