Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Milyen irányba nézzen a...

Milyen irányba nézzen a kihelyezett mű molnárfecskefészek berepülő nyíllása?

Figyelt kérdés

A ház É-D fekvésű, a K-i oldal határos a szomszéddal, a Ny-i oldalon mászkálunk többnyire, a D-i front néz az utca felé, az É-i a kert felé.

Gond-e a madaraknak, ha az É-i részre helyezek ki fészkeket?



2020. szept. 30. 09:51
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Hát igen, "NYÍLÁS"-ról lenne szó, bocsánat a hibáért!
2020. szept. 30. 10:05
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Kelet felé mert ott kel fel a Nap.
2020. szept. 30. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az nem számít, elvégre fészkelnek mindenfelé néző fészkekben, épületek belsejében is. Sok más minden viszont igen.

[link]

2020. szept. 30. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Kelet felé is szándékomban áll kihelyezni később, amikor már lesz több fészkem is. :))


Egyelőre 7 db van belőle, amit az Északi, a kert felé néző homlokra akarnék kirakni...


Köszönöm a linket, ismerem az oldalt, tőlük akartam rendelni pár fészket mintának, hogy lekoppinthassam, de nincs nekik most készleten.


Valószínűleg virágcserépből fogom megcsinálni, még tervezgetem...

2020. szept. 30. 10:51
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Talán számít, mi az uralkodó szélirány, hol "védettebb".

Nálunk minden odút úgy helyeztek ki, hogy ne kapja telibe a Dunáról érkező szelet.

2020. szept. 30. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Lehetőleg délre, keletre néző legyen. Északi ne. Legalábbis az odúkkal kapcsolatban így tanácsolják.
2020. szept. 30. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Igen, odúknál úgy mondják, DK irányt javasolnak. nálam úgy is állnak.


Tavaszra szeretnék elkészíteni 30-40 db fészket, azokat majd kirakom a K-i oldalra, ezt a meglévő 7 db-ot meg most, a D-i frontra az utca felé.


Ha minden jól megy, úgyis körbe fogom rakni az egész házat... :)

2020. szept. 30. 13:30
 8/12 A kérdező kommentje:

Voltaképp az Északi oldalra is rakhatom.


Amennyiben 'jobbra-át' segítségével 90 fokot fordítok a fészkeken és úgy rögzítem őket, máris Kelet felé áll a berepülő lyuk.

2020. okt. 6. 02:44
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Az északi oldallal az a probléma, hogy hűvüsebb, nedvesebb, kevesebb nap éri, fázni fognak, esetleg jobban elszaporodnak az élősködők a nedves környezet miatt. Nem tenném oda, de ez majd attól függ, hogy beleköltöznek-e vagy sem.
2020. okt. 6. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Nem, azt nem szeretném, hogy fázzanak!


Felmértem a terepet:


Dél felé egy sorosan elfér fordított 'V' alakban 2x35=70 db, 'A' alakban még ehhez adódik további 50 db, az eddig 120 db.


Kelet felé egy sorosan elfér zsinórban 120 db, két sorosan további 120 db, ami együttesen a Délivel 3x120=360 db.


Ennyi lesz átmenetileg :)))... Észak felé pedig nem rakok ki!!! A Nyugati oldal megmarad tartaléknak.


Készen van már a terv is meg az elkészítési technológia is. Virágcserepekból lesz megcsinálva... majd teszek fel róla képet ide.

2020. okt. 6. 11:49
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!