Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Depressziós papagáj?

Depressziós papagáj?

Figyelt kérdés
Most lett egy új nimfám aki az előző helyén elvesztette a párját, és azóta tépkedi a tollait, emiatt állandóan tiszta vér. Tudok valamit tenni a depressziója ellen?

2020. okt. 5. 21:02
 1/8 anonim ***** válasza:
76%
Minél előbb kell neki egy pár, mert bele fog pusztulni a magányba! Foglalkozz vele annyit, amennyit csak tudsz. Mióta van nálad? Ki szoktad engedni repkedni a szobában? Az is segít ilyenkor, már ha még van hozzá kedve. Tegyél be neki játékot, rágcsálni valót. Mekkora a kalitkája? Tudok ajánlani Facebook-os csoportot, ahol találsz neki párt (ha érdekel, írj privátot).
2020. okt. 5. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
73%
Jobb hijjan keress neki a neten nimfakrol videot, es jatszd le neki. Egy haverom meselte a legjobb, ha parzo ninfakat mutatsz neki. Kulfoldi oldalon meg azt olvastam meg lehet probalni felmosofejet betenni neki (belogatni), amihez oda tud bujni, amit tud tepkedni is maga helyett. Azt a sima fonalas pamutot ne a csikokra vagottat vegyed!
2020. okt. 5. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szegény állat! Nemááár ;(
2020. okt. 5. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Most egy másik fiúval van, először külön kalitkában voltak, de mostanra már egymás mellett ülve alszanak, persze a kalitka is elég nagy hogy ketten legyenek.

Egy hete van csak nálam, addig jutottunk hogy rátehetem a kezem a kalitkára és nem fúj rám. Előző gazdái szerint két éves, ott se volt szelíd, csak kint tartották

2020. okt. 5. 21:32
 5/8 anonim ***** válasza:
Mekkora a kalitka pontosan? Ugyanabban van, amiben elhoztad? Élősködő irtás megtörtént? Hogy viszonyul a másik madárhoz? Milyen a viselkedése? Gubbaszt, mászkál, repked...?
2020. okt. 5. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Egy méter magas és egy méter széles, ugyanabban van mert ez nagyobb volt mint ami nekem volt. Élősködője nem volt gazdái szerint.

A régebbi kedveli őt, mindig arra az ágra ül ahol ő is van, de az új még kicsit félénk.

Elég sokat nézelődik, szereti nézni a tévét. Ki még nem akartam engedni, féltem hogy rosszul fognám meg amikor visszatenném, és felszakadnának a sebei. A szárnyai elől tiszta véresek, már olyan volt amikor elhoztuk.

Nem tudom hogy a telet hogy bírja majd hiányos tollazattal..

2020. okt. 6. 07:59
 7/8 anonim ***** válasza:

Tartsd bent ezen a télen, nehogy már kint legyen a mínuszokban! Vidd el állatorvoshoz, aki madarakhoz is ért.

Változatos kaját kapjon, mag mellett vitamint (vízbe csepegtethető, állatpatikában kérj tanácsot), szépiát, gyümölcsöt, reszelt répát,heti 1x reszelt főtt tojást.

2020. okt. 8. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ja és valószínüleg elég vérszegény lehet a sok vérveszteség miatt, arra is kéne valami, de azt inkább már állatorvos tudná.
2020. okt. 8. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!