Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogyan szabaduljunk meg a...

Hogyan szabaduljunk meg a verebektől?

Figyelt kérdés
Arra lettünk figyelmesek, hogy hétről hétre egyre több veréb van az udvarunkban az egyik bokron. Most már odáig fajult, hogy kb. 50 veréb reppen fel róla egyszerre, ha arra sétálunk. Nem csupán az a baj, hogy tiszta madárszar minden, hanem pár napja észrevettem, hogy az udvaron egyre több a hungarocell darabka. Ma kifigyeltem, elkezdték szétcseszni a szigetelést, amit már nem tudunk tolerálni. Van valamiféle riasztó megoldás, ami valóban működik is?

2020. okt. 14. 16:53
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Mű ragadozó madarat kell kitenni, attól félnek.
2020. okt. 14. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Igen, nézegettem ezeket én is, nagyon jópofa egyébként. Dee, valóban működik?
2020. okt. 14. 17:02
 3/25 anonim ***** válasza:
24%
Lehet megették a hungarocelt.Vidd állatorvoshoz!
2020. okt. 14. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
3 Mit vigyek állatorvoshoz? Úgy 50 darab verebet? Mókás lenne, az biztos, de itt most nincs helye tréfának, szerintem komoly károkat fognak okozni, ha nem teszünk ellenük valamit.
2020. okt. 14. 17:07
 5/25 Lena7 ***** válasza:
100%

A műragadozó az egy nagyon jó ötlet.

Papáméknak bevált.


Nálunk cica van 🤷‍♀️

Elűzi a verebeket

2020. okt. 14. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
A szigetelésen nincs vakolat? A vakolt verziót a harkályok szokták bántani. De persze akkor hallanád, ahogy kopognak rajta.
2020. okt. 14. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

6, Dehogy nincs rajta. Csak ezek a kis szarosok megkezdték azt is közvetlenül az eresz alatt, és befészkeltek. Mondom, ma meglestem őket.


5-ös, köszi a választ! Igazából arra vagyok kíváncsi, hogy működnek-e az ilyen műmadár megoldások. Nem szívesen dobnék ki rá tízezreket, csak azért, mert cukin néznek ki.

2020. okt. 14. 18:00
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
Leghatékonyabb a műmadár, van amelyik vijjogó hangot is ad. A megbontott részt pedig ki kell javítani különben folytathatják. Tegyél ki odút nekik, a veréb is hasznos madár
2020. okt. 14. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
75%

Én cd-ket tettem ki, fellógatva, ott ahol piszkálják a szigetelést. Itt harkályok vannak és cinegék.

Örülnöd kellene, hogy meglátogatott egy verébcsapat. Egész Európában nagyon csökkenőben van a számuk az élőhelyeik megszűnése miatt.

Kérlek hagyd a bokorban lakni őket. Pont a hozzád hasonló emberek miatt is csappant meg a számuk drasztikusan. Piciket szarnak, nem vészes, neveltem már verebet. Szaga nincs, elporlad. Egészséges madarak, nem terjesztenek betegséget.

Védettek is.

Állatvédelmi szempontból nincs sok különbség a háztáji madarakat elpusztító, elzavaró emberek és a bálnavadászok, orvvadászok, erdőírtók között, akik miatt olyan fajok kerültek vöröslistára, mint pl. az orángután.

2020. okt. 14. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
9, Jaj ne, ne kezdd el ezt a kioktatást! Én nem bántom az állatokat, még rókákat is etettem kora tavasszal, amikor bejártak a kertünkbe, télen a kert tele madáreleséggel(messzebb a háztól), de nem fogom tétlenül nézni, hogy megbontják a házat! Nem a bokorban laknak, hanem valahol a szigetelésben!
2020. okt. 14. 21:16
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!