Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Ő tojó, vagy hím nimfa?

Ő tojó, vagy hím nimfa?

Figyelt kérdés

Úgy vettem, hogy hím, de egy másik hím állandóan rajta van.

[link]


2020. nov. 10. 10:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
65%

Hímnek nézem.


A rámászás inkább a dominancia kifejezése.

2020. nov. 10. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
49%

Szerintem is hím.

De nem a dominancia miatt párzik vele a másik. Többek közt ezért ajánlott párban (tehát hímet és tojót) tartani.

2020. nov. 10. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
48%
4-6 hónaposan a hímek elkezdenek fütyülni, akkor már biztosan lehet tudni.
2020. nov. 10. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
3 hím és 3 tojó van. A képen látható vélhetőleg akkor hím körülbelül 6-8 hónapos lehet. Nem vettem észre, hogy fütyülne. A másik kettő hím szokott, de őt még nem hallottam eddig.
2020. nov. 10. 11:34
 5/11 anonim ***** válasza:
64%
Igen, 3 hónapos korTÓL fütyülhetnek. Madárfüggő, van amelyik csak ivarérés után kezd. Elvileg akkor van tapasztalatod a hímek és a tojók hangjának megkülönböztetésében, ha ennyi madarad van. A tojó általában monoton "csipog", a hím meg dallamosan. Ha hallassz valami pici kis dallamos kezdeményezést, akkor lassan neki kezd. Nézd meg a szárnya és a farktolla alját. Ha tojó, akkor pöttyös, foltok vannak rajta. Ez sem mindig garancia. De előfordul, hogy hím hímre ugrik, akkor is, ha van tojója.
2020. nov. 10. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
32%

1 éves kora körül fejeződik be a tollváltás, addig a tollak nem feltétlenül mérvadók. Viszont neki nagyon szürke az arca, a hímeknek ennél a színváltozatnál 1 éves korra erősen kisárgul, és ennyi idősen ennek már lene jele. Éb azt mondom, hogy ő tojó is lehet a kép és a leírtak alapján. Viszont figyeld a viselkedését.

Ha 1 éves korra nem sárgul ki az arca, szürke marad, és marad csíkos farktolla, pöttyös evezőtolla, akkor tojó. Ha kivedlik teljesen hímnek (erősen sárga kontrasztos fej, egyszínű farktollak és evezőtollak), akkor hím, akár csicsereg, akár nem.

2020. nov. 10. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%

*lene=lenne

*éb=én

(bocsi)

2020. nov. 10. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
A harmadikat mire föl kellett lepontozni? Ez így van, ha fütyül, akkor fixen hím.
2020. nov. 11. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
69%

#8 Leszögezem, hogy én nem pontoztam le senkit!

De annyit hozzá tennék, hogy ritka esetben némelyik tojó is dallamosan fütyül.

2020. nov. 11. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Meglehet, bár ilyenről még nem hallottam. A fütyülés akkor is biztosabb támpont, mint a színek alapján találgatni. Nekem van egy nimfám, fiatal korában pettyes volt a faroktolla, a pofafoltja meg alig látszott, tojónak nézett ki. 4-5 hónaposan meg elkezdett kisárgulni a feje meg a farka és elkezdett fütyülni.
2020. nov. 11. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!