Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mennyi idő míg visszamennek a...

Mennyi idő míg visszamennek a hullámos papagájok? Illetve, hogy fogjam őket meg ha mégse?

Figyelt kérdés

Kettő van, az egyik régebbi, neki a régi társa elpusztult és egy kis ideig egyedül volt, és ő már úgy ahogy kézhez szokott. Látni rajta, hogy még fél, de ha odatartom elé az ujjamat rááll és ha ki engedtem így mindig vissza is tudtam tenni.

Vettünk mellé újat kb. egy másfél hete, de ő még nem lett kiengedve, egészen mostanáig. Viszont most nem tudom, hogy fogom őket visszatenni, mivel a régi rááll ugyanúgy az ujjamra, de ha el akarom venni a másik mellől visszarepül hozzá.

Ugye azt írják ha éhesek lesznek visszamennek maguktól, de ez kb mennyi idő szerintetek? Mert éjjel nem fogom őket itt őrizni az fix.



2020. nov. 13. 18:43
 1/3 A kérdező kommentje:

Amúgy a másik még nagyon félős, úgy tudtam, az ujjamra ültetni a kalitkájukon belül, hogy a másik mellette állt és hátulról mindkettő lába alá betettem az ujjamat, így egy darabig rajta állt a régebbivel együtt.

De szerintem esélytelen hogy kézzel tegyem vissza, akár köles van nálam akár bármi más.

2020. nov. 13. 18:51
 2/3 anonim ***** válasza:
64%

Kinyitottad nekik a kalitkát és maguktól repültek ki? Akkor esélyes, hogy visszatalálnak maguktól is, egyszerűen még nem akarnak bemenni. Most hol vannak?

Nekem amikor voltak hullámosaink, akkor gyakorlatilag állandóan szabadlábon voltak, bementek enni-inni, általában a kalitka tetején üldögéltek, és ha kedvük volt, repültek egy-két kört a szobában. :) Szóval nem para az sem, ha kint maradnak éjjelre.

2020. nov. 13. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha sötét lesz, akkor óvatosan megfoghatod őket. Villanyt gyújtasz, visszateszed a kalitkába hogy lássa, mi történik. Valószínűleg hogy elkerülje a megfogást, legközelebb hazamegy. Idő, amíg megszokják.

Az ujjad elölről kell betenni alájuk.

2020. nov. 13. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!